Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
0 0
Torte me ananas te fresket

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
200gr Miell
1 Ananas
140gr Gjalp
200gr Sheqer
1 Veze
1 maje luge Maja per embelsira
1 maje luge te vogel Kripe

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Torte me ananas te fresket

Embelsire e shpjete dhe e shijeshme

Features:
  • Vegjetarian
Cuisine:

Ingredients

Directions

Share
PROVONI CDO MUAJ KUTINE SURPRIZE ME SHIJE TE NDRYSHME!

Ne kete recete do te shohim si te gatuajme torte me ananas te fresket. Nje ide shume e mire per te perdorur ananasin eshte pikerisht pergatitja e nje torte me te. Kjo recete eshte shume e thejshte por shume e mire. Me poshte do te gjeni te gjitha udhezimet per te pergatitur torte me ananas. Ne fund ju mund ta sperkatni siper mund ta dekoroni me sheqer pluhur nese deshironi.

Torte me ananas

Steps

1
Done

Rrihni 2 lugë gjalpë te zbutur ne temperature ambienti me gjysmën e sheqerit deri sa te formojne nje mase si me shkume.

2
Done

Me pas, shtoni vezën, miellin, kripën dhe sheqerin tjeter tek masa e gjalpit te rrahur me pare sheqerin. Së fundi, shtoni majane.

3
Done

Hidh përzierjen ne nje tave te lyer me pare me gjalp dhe te ngrohur pake ne furre. Zbukuroni siper me fetat e ananasit (te pastruar dhe te prere ne rrath) dhe e piqni në 180 °C për gati 40 minuta.
E sherbeni embelsiren te vaket dhe nese deshironi e sperkatni siper me shqer pluhur.

Si Te Gatuajme

-Food Blogger- Me pelqen te gatuaj por me shume ti fotografoj dhe shkruaj recetat. Kerkoj receta kudo... ne revista e libra! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te dergoni recetat tuaja.

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Pica margerita
next
Si te heqim lekuren e domateve
previous
Pica margerita
next
Si te heqim lekuren e domateve

Add Your Comment