Background Image

Role mish vici me patate ne furre

0 0
Role mish vici me patate ne furre

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Or you can just copy and share this url

Udhëzime

Shpërnda

Vite te mbare te dashur lezues. Vitin 2014 po e nisim me receten role mish vici me patate ne furre. Kjo recete nuk ka asnje veshtiresi ne per tu pergatitur. Kur te blini patatet i zgjidhni te vogla pasi jane me te shpejta ne pjekje edhe me te buta.

Si te gatuajme patate ne furre

Mish vici me patate ne furre

 • KOHA E PERGATITJES:
 • KOHA E PJEKJES:
 • KOHA TOTALE:
 • PORCIONE: 4
 • VESHTIRESIA: E Lehte
 • TIPI I RECETES: Pjate e dyte

Perberesit:

 • 1kg patate
 • 1.5 mish vici tule
 • vaj ulliri
 • rozmarine
 • kripe
 • spango per te lidhur mishin

Udhezimet:

 1. Merni patatet dhe i qeroni, me pas i prisni ne feta te rrumbullaketa.
 2. Kur patatet te jene gati, merni mishin e vicit te zgjedhur (pjesa afer shtyelles kurrizore eshte e keshilluar per rolet) dhe e lidhni rreth e reth me spango.
 3. Coni patatet dhe mishin ne tave dhe i sperkateni me kripe, vaj dhe rozmarine sipas deshires.
 4. Shtoni gjysem gote uje dhe e fusni ne furre ne 180° per 50-60 min duke i trazuar here pas here.
 5. Patatet dhe mishi jane gati kur te kene krijuar nje siperfaqe pak te kuqeremte.
(Visited 507 times, 1 visits today)

Laura

Pershendetje, mire se erdhet ne kete faqe web. Shpresoj te keni eksploruar dhe shijuar momentet e mia ne kuzhine nepermjet reportaxhit. Kjo faqe eshte per hobby, pasi me pelqen te gatuaj recetat qe kerkoj kudo... ne revista, libra, online! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te me dergoni recetat tuaja. Do ti publikoj ;) Gjithe te mirat

para
Supe me perime te stines
para
Sardele ne tigan
para
Supe me perime te stines
para
Sardele ne tigan

Një koment Mëshej komentet

Add Your Comment