Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
0 0
Supe me perime te stines

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Supe me perime te stines

Features:
 • Vegjetarian
Cuisine:

Directions

Share
PROVONI CDO MUAJ KUTINE SURPRIZE ME SHIJE TE NDRYSHME!

Sot do te mesojme si te gatuajme supe me perime. Kjo recete permban perberes te stines se dimrit dhe eshte supe qe ne pergjithesi perdoret ne ditet e ftoheta.

si_te_gatuajme_supe_me_perime

Supe me perime te stines

 • KOHA E PERGATITJES:
 • KOHA E PJEKJES:
 • KOHA TOTALE:
 • PORCIONE: 4
 • VESHTIRESIA: E Lehte
 • TIPI I RECETES: Pjate e pare

Perberesit:

 • 1 qepe e vogel
 • 1 karrote
 • 1 kungull
 • 1 patate
 • 100 gr fasule gjysem te ziera
 • 100 gr bizele (ne kuti)
 • 1 presh (vetem pjesa e bardhe)
 • 100 gr lulelaker
 • nje kercell majdanoz
 • 1 dado per leng supe
 • majdanoz
 • vaj ulliri
 • kripe
 • piper i zi
 • nje thelpi hudher
 • djath kackavall i grire

Udhezimet:

 1. Merni qepen, karroten, hudheren dhe majdanozin dhe pasi ti keni pastruar i prisni ne kubik te vegjel.
 2. Ne nje tenxhere qe nuk ngjit shtoni vajin e ullirit dhe kaurdisni qepen, hudheren, karroten dhe majadanozin.
 3. Kur perimet te kene humbur vellimin shtoni te gjitha perimet e tjera te lara dhe te prera ne cope te vogela.
 4. I lini dy minuta bashke me qepen duke i trazuar dhe me pas shtoni ujin deri sa te mbuloni perimet dhe shtoni dadon per leng supe dhe pak kripe sipas deshires.
 5. Mbuloni tenxheren me kapak dhe lini perimet te zjejne per gati 50 min ne flake te mesme.
 6. Ne fund shtoni pak majdanoz te grire dhe pak vaj ulliri.
 7. Sherbeni supen ne kupa dhe siper sperkateni me djath te grire dhe pak piper te grire ne qofte se deshironi.

Si Te Gatuajme

-Food Blogger- Me pelqen te gatuaj por me shume ti fotografoj dhe shkruaj recetat. Kerkoj receta kudo... ne revista e libra! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te dergoni recetat tuaja.

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Gjel deti ne furre
next
Role mish vici me patate ne furre
previous
Gjel deti ne furre
next
Role mish vici me patate ne furre

Add Your Comment