Background Image

Gjel deti ne furre

0 0
Gjel deti ne furre

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Or you can just copy and share this url
Kuzhinë:

Udhëzime

Shpërnda

Kjo recete eshte nje na recetat me te shpejta per tu pergatitur. Majfton te keni nje gjel deti ose pule deti, vaj, kripe edhe kaq. Misshi i gjelit eshte shume i shijshem dhe nuk ka nevoj per perberes te tjere.

si_te_gatuajme_gjel_deti_ne_furre

Gjel deti ne furre

 • KOHA E PERGATITJES:
 • KOHA E PJEKJES:
 • KOHA TOTALE:
 • PORCIONE: 4-5
 • VESHTIRESIA: E Lehte
 • TIPI I RECETES: Pajte e dyte

Perberesit:

 • Nje gjel deti (ose pule deti)
 • pak kripe
 • pak vaj

Udhezimet:

 1. Merni gjelin e detit edhe e kaloni ne flake per te djegur qimet qe mund te kene ngelur ne siperfaqe.
 2. Me pas e sperkateni me kripe ne siperfaqe por edhe ne brendesi te barkut.
 3. Merni nje tave e lyeni me pak fare vaj dhe vendosni gjelin e detit.
 4. Futeni ne furre per 45 min ne 190°C
 5. Mishi i gjelit eshte gati edhe lengu qe ka nzjerr mund te perdoret per te gatuar lengun e pjates tipike qe quhet dollme.
(Visited 396 times, 1 visits today)

Si Te Gatuajme

-Food Blogger- Me pelqen te gatuaj por me shume ti fotografoj dhe shkruaj recetat. Kerkoj receta kudo... ne revista e libra! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te dergoni recetat tuaja.

para
Dollme
para
Supe me perime te stines
para
Dollme
para
Supe me perime te stines

Add Your Comment