Background Image

Gjel deti ne furre

0 0
Gjel deti ne furre

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Or you can just copy and share this url
Kuzhinë:

Udhëzime

Shpërnda

Kjo recete eshte nje na recetat me te shpejta per tu pergatitur. Majfton te keni nje gjel deti ose pule deti, vaj, kripe edhe kaq. Misshi i gjelit eshte shume i shijshem dhe nuk ka nevoj per perberes te tjere.

si_te_gatuajme_gjel_deti_ne_furre

Gjel deti ne furre

 • KOHA E PERGATITJES:
 • KOHA E PJEKJES:
 • KOHA TOTALE:
 • PORCIONE: 4-5
 • VESHTIRESIA: E Lehte
 • TIPI I RECETES: Pajte e dyte

Perberesit:

 • Nje gjel deti (ose pule deti)
 • pak kripe
 • pak vaj

Udhezimet:

 1. Merni gjelin e detit edhe e kaloni ne flake per te djegur qimet qe mund te kene ngelur ne siperfaqe.
 2. Me pas e sperkateni me kripe ne siperfaqe por edhe ne brendesi te barkut.
 3. Merni nje tave e lyeni me pak fare vaj dhe vendosni gjelin e detit.
 4. Futeni ne furre per 45 min ne 190°C
 5. Mishi i gjelit eshte gati edhe lengu qe ka nzjerr mund te perdoret per te gatuar lengun e pjates tipike qe quhet dollme.
(Visited 771 times, 1 visits today)

Laura

Pershendetje, mire se erdhet ne kete faqe web. Shpresoj te keni eksploruar dhe shijuar momentet e mia ne kuzhine nepermjet reportazhit. Kjo faqe eshte per hobby, pasi me pelqen te gatuaj recetat qe kerkoj kudo... ne revista, libra, online! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te me dergoni recetat tuaja. Do ti publikoj ;) Gjithe te mirat

para
Dollme
para
Supe me perime te stines
para
Dollme
para
Supe me perime te stines

Add Your Comment