Background Image

Veze te kuqe per pashke

0 0
Veze te kuqe per pashke

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Or you can just copy and share this url

Përbërsit

Modifiko porcionet
5 Veze
4 Qepe e kuqe

Nutritional information

Features:
  • Vegjetarian
Kuzhinë:

Përbërsit

Udhëzime

Shpërnda

Nese deshironi te pergatisni veze te kuqe per pashke ne menyre natyrale mund te ndiqni udhezimet e meposhteme.

Ju mund te ngjyrosni vezet e pashkeve me ngjyrues natyral qe nuk jane gje tjeter vecse produkete te tjera natyrale qe gjeni kollaj ne pazar. Ne kete menyre jeni te sigurt qe nuk do te keni probleme te asnje lloj tipi sidomos kur pastroni vezen nga lekura.

Per te bere veze te kuqe ju keni me shume se nje menyre! E para eshte te perdorni lekuren e qepes se kuqe e cila do te jete ngjyruesi me i mire per vezet. Por, gjithashtu, ju mund te perdorni edhe caj me fruta te kuqe (si psh me fruta pylli) ose panxharin. Te dy keta perbersit e fundit do te bejne te mundur ngjyrosjen e vezeve por me nuance me shume roze sesa te kuqe.

Veze te kuqe per pashke

 

 

(Visited 594 times, 1 visits today)

Hapat

1
I kryer

Merni nje tenxhere dhe shtoni ujin si dhe lekurat e qepeve te kuqe. Vendosni tenxheren ne zjarr qe uji te marri vale.

2
I kryer

Shtoni vezet dhe i lini te ziejne mire. Do te shikoni se edhe lekura e vezes do te mari ngjyren e kuqe te lekurave te qepes. Kjo menyre nuk eshte aspak e demshme per ngjyrosjen e vezeve pasi produkti eshte natyral.

Laura

Pershendetje, mire se erdhet ne kete faqe web. Shpresoj te keni eksploruar dhe shijuar momentet e mia ne kuzhine nepermjet reportaxhit. Kjo faqe eshte per hobby, pasi me pelqen te gatuaj recetat qe kerkoj kudo... ne revista, libra, online! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te me dergoni recetat tuaja. Do ti publikoj ;) Gjithe te mirat

para
Fokace e mbushur me djath dhe veze – Khachapuri adjaruli
para
Kek me karrota
para
Fokace e mbushur me djath dhe veze – Khachapuri adjaruli
para
Kek me karrota

2 Komente Mëshej komentet

Add Your Comment