Background Image

Salca majoneze

0 0
Salca majoneze

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Or you can just copy and share this url

Përbërsit

Modifiko porcionet
2 Veze Vetem te verdhat
200ml Vaj luledjelli
1 Limon
1 maj gishtatsh Kripe
me prefernce Piper i zi
Features:
  • Vegjetarian
Kuzhinë:

Përbërsit

Udhëzime

Shpërnda

Salca majoneze eshte nje nga salcat qe mund ta perdorni ne pergatitjen e shume recetave te kripura por perdoret gjithashtu per te shoqeruar patate te skuqura si dhe brenda hamburgerve. Pergatitja e majonezes eshte e shpejte, e thjeshte dhe ekonomike. Eshte mire qe ta pergatisni vete ne shtepi dhe mos ta bleni te konservuar. Per te pergatutur salce majoneze ju duhen vetem 3 perberes: veze, vaj ulliri dhe limon. Sekreti i salces eshte qe te perdorni vetem te verdhat e vezeve ne temperature ambienti si dhe te shtoni vajin avash avash, duke evituar ne kete qe ajo mos te lidhet. Mund te konservoni salcen ne frigorifer per 3 dite ne nje vazo qelqi te mbyllur me kapak.

Salca majoneze

(Visited 176 times, 1 visits today)

Hapat

1
I kryer

Ne nje tas vendosni te verdhat e vezeve. Shtoni kripen dhe si edhe piperin e zi nese deshironi (me preference).

2
I kryer

Ne nje filxhan shtrydhni limonin dhe e lini lengun menjane.

3
I kryer

Merni nje rrahese vezesh dhe filloni te rrihni te verdhat e vezeve duke shtuar vajin e ullirit shume avash dhe rrihni pa ndalim deri sa vaji te jete perzier plotesisht. Vazhdoni rrahjen dhe hedhjen e vajit avash avash.

4
I kryer

Kur masa e salces fillon dhe trashet shtoni pak leng limoni dhe vazhdoni rrahjen, do te vini re se lengu i limonit e ben me te lengsheme salcen... shtoni serisht vaj duke vazhduar rrahjen dhe serisht lengun e limonit duke e alternuar derisa te keni mbaruar te gjithe perbersit. Ne fund do te keni harritur te keni nje salce majoneze me dendesine e duhur.

Laura

Pershendetje, mire se erdhet ne kete faqe web. Shpresoj te keni eksploruar dhe shijuar momentet e mia ne kuzhine nepermjet reportazhit. Kjo faqe eshte per hobby, pasi me pelqen te gatuaj recetat qe kerkoj kudo... ne revista, libra, online! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te me dergoni recetat tuaja. Do ti publikoj ;) Gjithe te mirat

para
Kadaif me cokollate dhe lajthi
para
Embelsire me kos dhe mjalt
para
Kadaif me cokollate dhe lajthi
para
Embelsire me kos dhe mjalt

Add Your Comment