Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
0 0
Beshamel me qumesht miell dhe gjalp

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
50 gr Miell
1/2 l Qumesht
50 gr Gjalp
nje maje gishtash Kripe
1 kokerr ose pluhur Arremyshk

Nutritional information

105
Kilokalori

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Beshamel me qumesht miell dhe gjalp

Salca ideale per Lazanja dhe Musaka

Features:
  • Vegjetarian
Cuisine:

Ingredients

Directions

Share
PROVONI CDO MUAJ KUTINE SURPRIZE ME SHIJE TE NDRYSHME!

Ne kete recete do shohim si te gatuajme salce beshamel, si fillim duhet te dini se eshte nje salce me prejardhje franceze por edhe italiane. Me salcen beshamel mund te pergatisni shume lloje pjatash, por me e rendesishmja eshte me siguri receta e lazanjave ose musaka (per keto dy pjatat e fundit ju duhet te dini si te gatuani  salcen ragu). Salca beshamel kur pergatitet duhet te hidhet direkt ne nje ene porcelani si dhe te mbulohet nese do e perdorni me vone. Kjo salce ka shume pak perberes dhe eshte teper e thjeshte per tu pergatitur dhe ne shume pak kohe. Sekreti i salces beshamel eshte qe duhet ta trazoni gjate gjithe kohes se zierjes pasi mund te behet me kokerriza nese nuk e trazoni vazhdimisht dhe energjetikisht.

Si te gatuajme Beshamel

salca-beshamel
Si te gatuajme salce beshamel

Steps

1
Done

Ne nje tenxhere te thelle coni gjalpin te shkrij ne flake te dobet.

2
Done

Kur gjalpi te kete shkrire fikni zjarrin dhe spostoni tenxheren, hidhni miellin dhe e trazoni bashke me gjalpin deri sa te krijoni nje mase homogjene.

3
Done
2 min

Coni perseri tenxheren ne zjarr te ulet dhe e lini per 2 minuta duke e trazuar.

4
Done

Avash avash shtoni qumeshtin duke trazuar masen ne menyre qe mos te formohen kokerriza.

5
Done

Kurte keni hedhur komplet qumeshtin dhe masa te filloj te behet pak me e ngurte shtoni kripen sipas deshires (mjafton nje maje gishtash) dhe pak arremyshk te grire dhe e trazoni perseri.

6
Done

Lini salcen te zjej per gati 15-20 minuta duke e trazuar

7
Done

Beshamela eshte gati kur masa te jete bere e dendur pak a shume si krem. Imagjinoni qe ajo do te harri nje dendesi pak a shume si qumeshti panda ne ate kohe ajo eshte gati dhe mund ta hidhni ne nje ene porcelan dhe ta perdorni per pjatat tuaja.

Si Te Gatuajme

-Food Blogger- Me pelqen te gatuaj por me shume ti fotografoj dhe shkruaj recetat. Kerkoj receta kudo... ne revista e libra! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te dergoni recetat tuaja.

Recipe Reviews

Average Rating:
(5)
Total Reviews: 2
Si Te Gatuajme

Nese nuk keni arremyshk nuk ka rendesi, mund te keni nje rezulat te mire edhe pa kete erez. Jo te gjithe e pelqejne.

Stela

Shume e mire dhe pa arremyshk.

previous
Torte me cokollate te shkrire
next
Patellxhane ne zgare
previous
Torte me cokollate te shkrire
next
Patellxhane ne zgare