Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
0 0
Torte e ftohte me luleshtrydhe

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
300gr Luleshtrydhe
300gr Djath Philadelphia
1 gote uji Kos Kos natyral ose me luleshtrydhe
1 Pako e vogel Oro Saiwa Biskota
1 luge gjelle Gjalp

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Torte e ftohte me luleshtrydhe

Embelsire pa pjekje

Features:
  • Vegjetarian
Cuisine:

Ingredients

Directions

Share

Ne kete recete do te shohim se si pergatitet nje torte e ftohte me luleshtrydhe. Kjo emebelsire eshte shume e mire sidomos kur ben shume vap dhe keni deshir te hani dicka te embel por ne te njejten kohe edhe te fresket. Per kete torte me luleshtrydhe ju duhen pak perberes qe pergjithesisht mund ti kemi ne shtepi ne cdo moment. Por edhe nese nuk i keni mund ti gjeni fare lehte ne dyqan, supermarket ose pazar. Nje tjeter gje e mire e kesaj recete eshte se nuk piqet… mjafton ta vendosni ne frizer per te pakten 1 ore dhe torta eshte gati.

torte-e-ftohte-me-luleshtrydhe

Torte e ftohte me luleshtrydhe

Steps

1
Done

Si fillim zgjidhni enen ku do beni torten... psh nje tepsi katrore ose e rrumbullakte edhe prej porcelani ose qelqi.

2
Done

Nderkohe qe vendosni gjalpin per te shkrire, merni biskotat dhe i grini. Nje menyre e thjeshte per te grire biskotat eshte ti vendosni brenda nje pecete rrobe dhe me pas me nje shishe i shtypni.

3
Done

Merni nje tas dhe hidhni brenda biskotat e grira dhe siper hidhni gjaplin e shkrire. Trazoni masen bashke dhe e hidhni tek tava ku do beni torten. Ngjeshni biskotat me duar duke krijuar nje shtrese biskotash ne fund te taves.

4
Done

Merni mixer dhe hidhni brenda kosin, djathin philadelphia, shqerin dhe gjysmat e luleshtrydheve pasi i keni pastruar. Grini me mixer gjithe masen dhe e hidhni siper bazes me biskota qe vendoset tek tava me pare.

5
Done

Vendosni taven ne frizer per te pakten 1 ore ose maksimumi 1 ore e gjysem... jo me shume posi behet akull fare.

6
Done

E nxirrni torten nga frizer dhe e dekorni me luleshtrydhet e ngelura dhe e sherbeni sa me pare.

Si Te Gatuajme

-Food Blogger- Me pelqen te gatuaj por me shume ti fotografoj dhe shkruaj recetat. Kerkoj receta kudo... ne revista e libra! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te dergoni recetat tuaja.

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Embelsire me biskota dhe gjize
next
Cupcake me cokollate dhe portokalle
previous
Embelsire me biskota dhe gjize
next
Cupcake me cokollate dhe portokalle

Add Your Comment