Peshk shpat ne furre

Shpernda ne kanalet e tua social

Or you can just copy and share this url

Perberesit

6 thela te pastruara Peshk shpat
2 luge gjelle Vaj ulliri
2 kokrra Limon
sipas deshires Kripe
1 dege e fresket Majdanoz
1 luge kafeje Gjalp

Mbaje shenim

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Peshk shpat ne furre

Recete light dhe e mire

Kuzhine:

Perberesit

Udhezime

Ne kete recete do te shohim si te gatuajme peshk shpate ne furre. Kjo recete jo vetem qe pergatitet ne dy minuta , por edhe piqet shpjete dhe ka nje shije shume te mire. Nje pajte peshku e shpejte e shijeshme dhe e shendeteshme. Mund te shoqeroni peshkun shpat me patate te ziera ose thjesht me pak sallate jeshile. Per te pegatitur pjaten ju duhet peshk shpat i fresket i prere ne feta me lartesi me pak se nje centimeter. Ju dhet pak pier i zi ose edhe i kuq ose roze.

Loading...

Si te gatuajme peshk shpat ne furre

Hapat

1
I kryer

Si fillim merni limonat dhe i ndani secilin ne 4 pjese. I ndani sipas deshires tuaj. Do te keni gjithesej 8 feta limoni. 2 thela limoni ju duhen per lengun kurse 6 thelat e tjera per dekor ne cdo pjate ku do te vendosni nga nje thele peshk shpat.

2
I kryer

Merni thelat e peshkut shpate (te cilat i keni pastruar me pare) dhe i kriposni sipas deshires, shtrydhni siper pak leng limoni dhe i lini menjane te marinohen per 5-10 minuta.

3
I kryer

Merni nje tepsi dhe e lyeni me nje luge vaj ulliri, rreshtoni thelat e peshkut shpate mbi te dhe sperkatini serisht me lugen tjeter te vajit te ullirit. Sperkatni siper fetave te peshkut me pak piper te zi nese deshironi.

4
I kryer

Vendosni thelat e peshkut ne furre te piqen per 15-20 min ne 180 °C. Do te vini re se peshku do te mari siper nje ngjyre te kuqerremte... do te thote qe eshte gati.

5
I kryer

Sherbeni peshkun te ngrohte, pasi e nzirrni nga furri vendosni siper cdo thele pak fare gjalp i cili do te shkrij nga temperatura e peshkut. I ndani thelat e peshkut shpat ne pjata dhe me pas dekoroni me majdanozin e fresket te grire holle dhe me nje thele limoni anash. Shoqeroni cdo pjate me peshk shpat me sallate jeshile ose me cfare te deshironi.

Si Te Gatuajme

-Food Blogger- Me pelqen te gatuaj por me shume ti fotografoj dhe shkruaj recetat. Kerkoj receta kudo... ne revista e libra! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te dergoni recetat tuaja.

Pershtypjet e recetes

Nuk ka akoma asnje pershtypje. Perdorni formularin e meposhtem per te shkruar ose vlersuar receten. Kontributi juaj eshte i rendesishem. Faleminderit.