Background Image

Peshk Levrek ne tigan

0 0
Peshk Levrek ne tigan

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Or you can just copy and share this url

Përbërsit

Modifiko porcionet
2 Peshk Levrek
1 dege e freket Rozmarine
2 luge gjelle Vaj ulliri
4 thelpinj Hudher
½ luge kafeje Erza Erza te thata mix per pjekje mishi dhe peshku

Si te gatuajme peshk levrek

Kuzhinë:

Përbërsit

Udhëzime

Shpërnda

Ne kete recete do te shohim si te gatuajme peshk levrek ne tigan. Receta eshte pak me e pasur sesa peshku i skuqur thjesht ne tigan. Per kete recete kam perdorur 2 peshq te medhenj te pastruar nga halat.

(Visited 586 times, 1 visits today)

Hapat

1
I kryer

Si fillim pastroni peshqit nga luspat dhe nga barku. I shplani peshqit mire. I ndani ne dy pjese per se gjati, u hiqni halat dhe i lini te kullojne. Nese nuk beni dot prerjen i lini peshqit te plote... do te duhen 3 -4 minuta me shume per pjekjen.

2
I kryer

Merni nje tigan te madh, shtoni vajin e ullirit dhe e vendosni ne zjarr te mesem. Shtoni hudhrat e pastruara dhe te prera ne dy pjese. I lini hudhrat ne copa te medha qe me pas ti hiqni kur sherbeni peshkun.

3
I kryer

Kriposni peshkun me duar, reshtoni fetat ne tigan dhe me pas sperkatni me erzat e thata mix (shiten ne kete menyre ne supermarket), shtoni rozmarinen dhe i lini te skuqen.

4
I kryer

Kur peshku te te kete mar nje ngjyre te embel kafe i ktheni me kujdes nga ana tjeter dhe i lini per 3-4 min te tjera. I sherbeni peshqit te sapo hequr nga zjarri.

Si Te Gatuajme

-Food Blogger- Me pelqen te gatuaj por me shume ti fotografoj dhe shkruaj recetat. Kerkoj receta kudo... ne revista e libra! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te dergoni recetat tuaja.

para
Tave me spinaq
para
Cantucci – Biskota te Pratos me cokollate
para
Tave me spinaq
para
Cantucci – Biskota te Pratos me cokollate
Receta te reja?Regjistro email-in!

Do te merni nje email sa here do te publikohen recetat e reja.