Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
0 0
Lazanja Bolonjeze

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
1 kg Salce Ragu
800ml Salce beshamel
1 kg Pete per lazanja
100gr Djath Kackavall
1 luge Gjalp
Pak Kripe

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Lazanja Bolonjeze

Cuisine:

Ingredients

Directions

Share
PROVONI CDO MUAJ KUTINE SURPRIZE ME SHIJE TE NDRYSHME!

Ne kete recete do te shohim si te gatuajme lazanja me mish te grire. Kjo eshte e njhur edhe me emrin Lazanja Bolonjeze qe ne italisht e gjeme te shkruar keshtu: Lasagna alla Bolognese, passi eshte nje recete qe vjen nga qyteti i italise Bologna, por saktesisht per faktin qe perdoret salca ragu alla bolonjeze (Ragu Bolognese). Keshtu qe per te pergatitur lazanja ju duhet te perdorni salcen Ragu receten e se ciles e gjeni ketu: Salca Ragu dhe salcen Beshamel receten e se ciles e gjeni ketu: Salca Beshamel. Kjo recete eshte pak e veshtire ne qofte se duhet te gatuani te dyja salcat vete pasi duan pak kohe. Por mund te gjeni te dyja salcat te gateshme dhe te pergatisni lazanjen shume shpejte. Ne qofte se salcat i pergatisni vete shija do te jete shume here me e mire keshtu qe ju keshilloj te beni vete nese keni kohe ne dispozicion. Petet te lazanjes gjenden te gateshme ne dyqan. Masat e meposhteme jane te llogaritura per 3-4 shtresa ne nje tave drejtekendeshe ose katrore.

Nje porcion lazanja e dekoruar me nje dege borzilok

Lazanja

 

Steps

1
Done

Si fillim vendosni nje tenexhere me uje dhe kripe te ziej e cila do ju duhet per te regjur petet e lazanjes.

2
Done

Merni nje tave drejtekendore ose katrore dhe e lyeni me gjalpe. Merni nje pecete te paster dhe e shtroni mbi tavoline pasi mbi te do te vendosni nje nga nje petet.

3
Done

Merni pakon me pete per lazanja edhe kur uji te filloj te zjej i zhysni nje e nga nje petet per 30 sekonda edhe me pas i hiqni me nje pirun te madh dhe i shtroni mbi peceten.

4
Done

Filloni te shtroni petet tek tava deri sa te mbuloni bazen e siperfaqes se saj.

5
Done

Merni salcen beshamel dhe e hidhni nje shtrese mbi pete, me pas e mbuloni me nje shtrese salce ragu dhe sperkateni me djath te grire.

6
Done

Perserisni kete procedure per 3-4 here deri sa te keni mbaruar perberesit. Pjesa e siperme e lazanjes duhet te jete e mbukur me salce beshamel dhe e sperkatur me djath te grire.

7
Done

Merni nje cope leter per pjekje ne furre dhe mbuloni taven siper me te dhe me pas e coni te piqet ne 180° per 30 minuta.

8
Done

Mbas gjysem ore pjekeje hiqni letren e furrit nga siperfaqa e lazanjes edhe e lini te piqet per 10 minuta te tjera deri sa siperfaqa te mar ngjyre te kuqeremte te embel.

9
Done

Lazanja eshte gati, e sherbeni te ngrohte.

Si Te Gatuajme

-Food Blogger- Me pelqen te gatuaj por me shume ti fotografoj dhe shkruaj recetat. Kerkoj receta kudo... ne revista e libra! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te dergoni recetat tuaja.

Recipe Reviews

Average Rating:
(5)
Total Reviews: 1
Si Te Gatuajme

Mund te perdorni kete recete nese doni te beni lazanja vegjetariane, mjafton te zevendesoni salcen ragu me salce domate dhe me perime te skuqura me pare ose te ziera.

previous
Salce Ragu
next
Trilece
previous
Salce Ragu
next
Trilece

Add Your Comment