Background Image
  • Home
  • Sallata
  • Sallate me patate te ziera, peshk ton dhe veze te ziera

Sallate me patate te ziera, peshk ton dhe veze te ziera

0 0
Sallate me patate te ziera, peshk ton dhe veze te ziera

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Or you can just copy and share this url

Përbërsit

Modifiko porcionet
4 kokrra mesatare Patate
2 kuti te vogla Peshk ton
8 kokrra Domate qershi
2 kokrra Veze
1 xhufke Sallate
sipas deshires Kripe
sipas deshires Piper i zi
1 kokerr e vogel Qepe e kuqe
24 kokrra Ullinj te zinj
Features:
  • Vegjetarian
Kuzhinë:

Përbërsit

Udhëzime

Shpërnda

Kjo recete eshte ideale nese jeni ne diete, por edhe shume e shijeshme nese doni ta sherbeni si antipaste kur keni njerez ne shtepi. Per te pergatitur sallate me patate te ziera, peshk ton dhe veze te ziera mjafton te keni te gjithe perbersit ne shtepi. Keshtu qe edhe nese nuk jeni nje kuxhinjer me 5 yje kjo pjate do te dal shume e shijeshme.

nicoise salad over wood background

Sallate me patate te ziera, peshk ton dhe veze

(Visited 1 263 times, 2 visits today)

Hapat

1
I kryer

Si fillim merni nje tenxhere me uje dhe e kriposni, vendosni brenda patatet me gjithe lekure dhe e coni te ziej ne zjarr mesatar. (I shplani patatet me lekure para se ti vendosni te zijene)

2
I kryer

Kur uji te filloj te ziej shtoni edhe dy vezet brenda dhe i lini te ziejn per 15 minuta bashke me patatet.
Nderkoh hapni dy kutite me peshk ton dhe e hiqni vajin ose ujin qe kan brenda pasi do te perdorni vajin e ullirit.

3
I kryer

Kur patatet te kene zier plotesisht i hiqni dhe i kulloni dhe i lini te ftohen ne nje pjate. Pasi patatet te jene ftohur u hiqni lekuren me ndihmen e nje thike.

4
I kryer

Lani sallaten ne uje te bollshem dhe i ndani gjethen nje e nga nje duke eliminuar pjesen afer rrenjes. Qeroni qepen dhe e prisni ne thela per se gjati dhe holle.

5
I kryer

Merni nje tas dhe prisni patatet ne copa te crregullta. Qeron edhe vezet dhe i prisni per se gjati ne 4 pjese.

6
I kryer

Merni 4 pjata dhe pergatisni sallaten me patate ne cdo pjate dhe jo se bashku ne tas pasi veza prishet nga forma... po ashtu edhe patatet.

7
I kryer

Shtoni ne bazen e pajatave disa gjethe sallate ashtu sic jane, shotni patatet e ziera, peshkun ton, domatet e preta ne mes, disa kokrra ullinj, disa thela qepe dhe sperkateni sallaten siper me kripe, vaj ulliri dhe siper me piper te zi.

Laura

Pershendetje, mire se erdhet ne kete faqe web. Shpresoj te keni eksploruar dhe shijuar momentet e mia ne kuzhine nepermjet reportaxhit. Kjo faqe eshte per hobby, pasi me pelqen te gatuaj recetat qe kerkoj kudo... ne revista, libra, online! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te me dergoni recetat tuaja. Do ti publikoj ;) Gjithe te mirat

para
Panaspa – Pandispanja
para
Kadaif me arra
para
Panaspa – Pandispanja
para
Kadaif me arra

Add Your Comment