Background Image
 • Home
 • Sallata
 • Sallate me rukola domate qershi dhe djath te bardhe

Sallate me rukola domate qershi dhe djath te bardhe

0 0
Sallate me rukola domate qershi dhe djath te bardhe

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Or you can just copy and share this url
Features:
 • Vegjetarian
Kuzhinë:

Udhëzime

Shpërnda

Sic e keni vene re me pelqen te pergatis sallatat ne menyra te ndryshme pasi e thejshte nuk shtyhet fare. Ne kete recetedo te shohim si te gatuajme sallate me rukola, domate qershi dhe djath te bardhe, super e thjeshte per te pergatitur, por shume e perkryer per keto dite te nxehta vere. Kjo sallate mund te shoqeroje shume pjata te dyta, si mish ashtu edhe peshku.

sallate-me-rukola-dhe-domate-qershi

 

Sallate me rukola, domate qershi dhe djath te bardhe

 • KOHA E PERGATITJES:
 • KOHA E PJEKJES:
 • KOHA TOTALE:
 • PORCIONE: 4
 • VESHTIRESIA: E Lehte
 • TIPI I RECETES: Antipaste

Perberesit:

 • 200g sallate jeshile
 • 200g rukola
 • 150g domate qershi
 • 150 djath te bardhe grek
 • kripe dhe vaj ulliri

Udhezimet:

 1. Pastroni, lani dhe kulloni mire sallaten jeshile dhe rukolen.
 2. Lani dhe thani domatet qershi. Me pas prisni djathin grek ne kubike mesatar.
 3. E vendosni rukolen ne nje tas te madh sallate duke e perzier me sallaten jeshile (I prisni me thike gjethet nese jane te medha), shtoni domatet qershi te paprera dhe kubiket e djathit grek.
 4. I hidhni kripe dhe vaj ulliri sipas deshires dhe e sherbeni menjehere.
(Visited 2 606 times, 1 visits today)

Laura

Pershendetje, mire se erdhet ne kete faqe web. Shpresoj te keni eksploruar dhe shijuar momentet e mia ne kuzhine nepermjet reportazhit. Kjo faqe eshte per hobby, pasi me pelqen te gatuaj recetat qe kerkoj kudo... ne revista, libra, online! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te me dergoni recetat tuaja. Do ti publikoj ;) Gjithe te mirat

para
Pule ne furre me patate
para
Krostini me djath dhe salmon
para
Pule ne furre me patate
para
Krostini me djath dhe salmon

Add Your Comment