Background Image
 • Home
 • Sallata
 • Sallate me rukola domate qershi dhe djath te bardhe

Sallate me rukola domate qershi dhe djath te bardhe

0 0
Sallate me rukola domate qershi dhe djath te bardhe

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Or you can just copy and share this url
Features:
 • Vegjetarian
Kuzhinë:

Udhëzime

Shpërnda

Sic e keni vene re me pelqen te pergatis sallatat ne menyra te ndryshme pasi e thejshte nuk shtyhet fare. Ne kete recetedo te shohim si te gatuajme sallate me rukola, domate qershi dhe djath te bardhe, super e thjeshte per te pergatitur, por shume e perkryer per keto dite te nxehta vere. Kjo sallate mund te shoqeroje shume pjata te dyta, si mish ashtu edhe peshku.

sallate-me-rukola-dhe-domate-qershi

 

Sallate me rukola, domate qershi dhe djath te bardhe

 • KOHA E PERGATITJES:
 • KOHA E PJEKJES:
 • KOHA TOTALE:
 • PORCIONE: 4
 • VESHTIRESIA: E Lehte
 • TIPI I RECETES: Antipaste

Perberesit:

 • 200g sallate jeshile
 • 200g rukola
 • 150g domate qershi
 • 150 djath te bardhe grek
 • kripe dhe vaj ulliri

Udhezimet:

 1. Pastroni, lani dhe kulloni mire sallaten jeshile dhe rukolen.
 2. Lani dhe thani domatet qershi. Me pas prisni djathin grek ne kubike mesatar.
 3. E vendosni rukolen ne nje tas te madh sallate duke e perzier me sallaten jeshile (I prisni me thike gjethet nese jane te medha), shtoni domatet qershi te paprera dhe kubiket e djathit grek.
 4. I hidhni kripe dhe vaj ulliri sipas deshires dhe e sherbeni menjehere.
(Visited 1 267 times, 1 visits today)

Si Te Gatuajme

-Food Blogger- Me pelqen te gatuaj por me shume ti fotografoj dhe shkruaj recetat. Kerkoj receta kudo... ne revista e libra! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te dergoni recetat tuaja.

para
Pule ne furre me patate
para
Krostini me djath dhe salmon
para
Pule ne furre me patate
para
Krostini me djath dhe salmon

Add Your Comment