Background Image

Krostini me djath dhe salmon

0 0
Krostini me djath dhe salmon

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Or you can just copy and share this url

Udhëzime

Shpërnda

 Nese keni nje vizite te papritur miqsh mund te pergatisni nje antipaste te shpejte dhe te shijeshme si Krostini me djath philadelphia dhe salmon. Djathin philadelphia mund ta zevendesoni me çfaredo lloj djathi tjeter qe deshironi. Pra, le te shohim se bashku si te gatuajme krostini me philadelphia dhe salmon. Perbersit qe une perdor jane nje kuti djath philadelphia dhe nje ose dy feta salmon te holle te tymosur, i gjeni ne c’do supermarket dhe jane gati per perdorim.

djath-philadelphia fete-salmon-i-gateshem

krostini-me-djath-dhe-salmon

Krostini me djath dhe salmon

 • KOHA E PERGATITJES:
 • KOHA E PJEKJES:
 • KOHA TOTALE:
 • PORCIONE: 4
 • VESHTIRESIA: E Lehte
 • TIPI I RECETES: Antipaste

Perberesit:

 • 2 buke te gjata (baguette)
 • 200g djath philadelphia
 • 150g salmon i tymosur
 • kripe

Udhezimet:

 1. Si fillim perzjeni ne nje tas djathin me pak kripe dhe e prisni salmonin ne feta shume te holla, nese nuk eshte i prere.
 2. E prisni buken ne feta te holla pak a shume 1.5cm lartesi
 3. Filloni te lyeni me djathin philadephia c’do fete buke te rrumbullakte qe pret me pare.
 4. Vendosni siper seciles fete buke nje fete te holle salmoni te tymosur dhe krostini me djath philadelphia dhe salmon u pergatit ne pak minuta.

 

(Visited 168 times, 1 visits today)

Laura

Pershendetje, mire se erdhet ne kete faqe web. Shpresoj te keni eksploruar dhe shijuar momentet e mia ne kuzhine nepermjet reportazhit. Kjo faqe eshte per hobby, pasi me pelqen te gatuaj recetat qe kerkoj kudo... ne revista, libra, online! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te me dergoni recetat tuaja. Do ti publikoj ;) Gjithe te mirat

para
Sallate me rukola domate qershi dhe djath te bardhe
para
Domate te mbushura me peshk ton
para
Sallate me rukola domate qershi dhe djath te bardhe
para
Domate te mbushura me peshk ton

Add Your Comment