Harapash i skuqur

Shpernda ne kanalet e tua social

Or you can just copy and share this url

Mbaje shenim

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Harapash i skuqur

Udhezime

Harapashi i skuqur eshte nje recete e shkelqyer dhe shume e shijshme per te rikonsumuar harapashin e dites se djeshme ose thejsht per te pergatitur antipast kur kemi njerez. Jam e sigurt qe pasi ta keni pergatitur njehere kete recete, do ta gatuani perseri pasi mund ta kombinoni me proshute ose me sugo te nryshme. Ju mund te pergatisni harapash te skuqur ne shtepine tuaj dhe ta aromatizoni me pak piper apo ereza te tjera te grira holle. Per te realizuar kete recete me pare duhet te pergatisni harapashin si ne kete recete:  Si te gatuajme harapash dhe me pas ta shtroni ne nje tave katrore.
harapsh-i-skuqur

Harapash i skuqur

Koha e Pergatitjes: 30 min
Koha e Pjekjes: 1 h
Koha Totale: 1h 30 min
Porcione: 5
Veshtiresia: E Lehte

Tipi i Recetes: Antipast

Loading...

 

PERBERESIT:

  • 500g miell misri
  • 1 l uje
  • 3 luge gjalp
  • kripe sipas deshires
  • vaj ulliri ose vaj luledielli
  • piper

UDHEZIMET:

1. Si fillim pergatisni harapashin siç tregohet tek receta qe kemi publikuar me pare. E hapni harapashin ne nje tepsi me nje trashesi deri ne 2 cm derisa te ftohet.

2. E prisni ne copa te vogla katrore, diagonale, etj dhe i skuqni ne nje tigan me vaj te nxehte per rreth 10 – 15 minuta, ose derisa te marrin nje ngjyre te lehte kafe.

3. I trasferoni copat e harapashit te skuqur mbi letra kuzhine dhe e lini vajin e tepert te kulloje. Ne kete moment i sperkatni me piper apo çfaredo lloj ereze tjeter qe deshironi. E sherbeni harapashin e skuqur menjehere te nxehte. Ose ne pjata dhe te shoqeruar me kupa me sugo me shije te ndryshem.

Si Te Gatuajme

-Food Blogger- Me pelqen te gatuaj por me shume ti fotografoj dhe shkruaj recetat. Kerkoj receta kudo... ne revista e libra! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te dergoni recetat tuaja.

Pershtypjet e recetes

Nuk ka akoma asnje pershtypje. Perdorni formularin e meposhtem per te shkruar ose vlersuar receten. Kontributi juaj eshte i rendesishem. Faleminderit.

Shkruaj pershtypjen tende