Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
0 0
Sallate me domate dhe mocarel – Caprese

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Sallate me domate dhe mocarel – Caprese

Features:
 • Vegjetarian
Cuisine:

Directions

Share
PROVONI CDO MUAJ KUTINE SURPRIZE ME SHIJE TE NDRYSHME!

Nje antipast shume i fresket, i shijeshem dhe qe kombinohet shume mire me taven me patellxhane qe pergatitem me pare eshte sallata me domate dhe mocarel, ose si njihet ne vendin e origjines: sallata Caprese. Kjo sallate eshte e shpejte per tu pergatitur dhe mbi te gjitha ka nevoj per 4 perberes te cilat jane: domatet, mocarela e bufalas, vaj ulliri dhe borzilok. Le te shohim ateher si te pergatisim sallate me domate dhe mocarel.

si-te-gatuajme-sallate-me-domate

Sallate Caprese:

 • Koha e Pergatitjes:
 • Koha e Pjekjes:
 • Koha Totale:
 • Porcione: 4
 • Veshtiresia: E Lehte
 • Tipi i Recetes: Antipaste

Perberesit:

 • 4 domate te medhaja
 • 4 djathe mocarela te bufala-s
 • disa gjethe borziloku te fresket
 • vaj ulliri 4 luge gjelle
 • kripe sipas deshires

Udhezimet:

 1. Lani domatet dhe i thani me nje pecete, me pas i prisni ne feta te rrumbullakta. I sistemoni domatet neper pjata bukur.
 2. Merni nga nje mocarel per c’do pjate dhe e prisni ne feta te rrumbullaketa dhe e sistemoni mbi c’do fete domate qe vendoset me pare ne pjate.
 3. Merni gjethet e borzilokut dhe i vendosni mbi fetat e djathit mocarel.
 4. Sperkateni sallaten me pak kripe dhe me nje luge gjelle vaj ulliri.
 5. Pjata eshte gati per nje antipast te fresket dhe te mire.

Si Te Gatuajme

-Food Blogger- Me pelqen te gatuaj por me shume ti fotografoj dhe shkruaj recetat. Kerkoj receta kudo... ne revista e libra! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te dergoni recetat tuaja.

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Parmigiana
next
Supe krem me kungull te verdhe
previous
Parmigiana
next
Supe krem me kungull te verdhe

Add Your Comment