Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
0 0
Supe krem me bizele

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Supe krem me bizele

Features:
 • Vegjetarian
Cuisine:

Directions

Share
PROVONI CDO MUAJ KUTINE SURPRIZE ME SHIJE TE NDRYSHME!

Sote do te mesojme si te gatuajme supe me bizele. Mund te perdorni bizelet ne kuti ose bizele te fresketa. Kjo pjate eshte shume e shpejte per tu bere dhe shume dietetike. Perberesi me i rendesishem jane bizelet dhe perberes te tjere qe i keni ne shtepite tuaja.

si_te_gatuajme_supe_me_bisele

Supe krem me bizele

 • KOHA E PERGATITJES:
 • KOHA E PJEKJES:
 • KOHA TOTALE:
 • PORCIONE: 4
 • VESHTIRESIA: E Lehte
 • TIPI I RECETES: Pjate e pare

Perberesit:

 • 1kg bizele
 • majdanoz
 • vaj ulliri
 • kripe
 • copa buke kubike te thekura

Udhezimet:

 1. Ne qofte se keni bizele te fresketa i pastroni perndryshe kulloni bizelet qe keni ne kuti.
 2. Coni bizelet te zjejne me pak uje dhe shtoni kripen sipas deshires dhe dege majdanozi te fresket.
 3. Kur bizelet te jene gati, hiqni majdanozin, merni mikser xhytes dhe tresni bizelet ne enen ku u zjene (Prisni te behen te vaketa para se ti xhysni mikserin pasi mund te jete plastik dhe shkrine).
 4. Ndani supen ne pjata, shtoni buken e thekur dhe te prere kubike dhe vaj ulliri.

Si Te Gatuajme

-Food Blogger- Me pelqen te gatuaj por me shume ti fotografoj dhe shkruaj recetat. Kerkoj receta kudo... ne revista e libra! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te dergoni recetat tuaja.

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Patellxhane ne furre – Parmigiana
next
Sallate me molle dhe uthull balsamike
previous
Patellxhane ne furre – Parmigiana
next
Sallate me molle dhe uthull balsamike

Add Your Comment