Sallate me molle dhe uthull balsamike

Shpernda receten ne kanalin tuaj:

Ose kopjoni lidhjen e meposhteme dhe dorgojani kujt te doni!

Sallate me molle dhe uthull balsamike

Karakteristika:
 • Vegjetarian
Kuzhina:

Udhezimet

Shpernda

Sote do te shohim si te gatuajme nje sallate me molle jeshile shume te shijshme dhe shume te bukur per tu prezantuar ne tryezat tuaja.

loading...

si_te_gatuajme_sallate

Sallate me molle dhe uthull balsamike

 • KOHA E PERGATITJES:
 • KOHA E PJEKJES:
 • KOHA TOTALE:
 • PORCIONE: 2
 • VESHTIRESIA: E Lehte
 • TIPI I RECETES: Antipaste

Perberesit:

 • 200 kg sallate jeshile
 • gjysem molle jeshile
 • djath i bardhe i bute (Philadelphia)
 • 6 feta te vogela buke (Baguette)
 • pak uthull balsamike
 • vaj ulliri
 • pake kripe

Udhezimet:

 1. Si fillim lani sallaten dhe e kulloni dhe e coni ne nje ene plastike.
 2. Merni gjysmen e molles dhe e prisni ne feta te holla te vogla siper sallates.
 3. Shtoni vajin dhe kripen dhe e perzieni sallaten edhe e ndani ne dy pjata.
 4. Merni fetat e bukes dhe i lyeni me djathin e bardhe dhe i sistemoni siper sallates.
 5. Ne fund dekoroni me uthullen balsamike.

Si Te Gatuajme

-Food Blogger- Me pelqen te gatuaj por me shume ti fotografoj dhe shkruaj recetat. Kerkoj receta kudo... ne revista e libra! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te dergoni recetat tuaja.

para
Supe krem me bizele
mbas
Dollme
para
Supe krem me bizele
mbas
Dollme

Komento receten