Makarona spaghetti me argjinare

Shpernda ne kanalet e tua social

Or you can just copy and share this url

Mbaje shenim

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Makarona spaghetti me argjinare

Karakteristika:
  • Vegjetarian
Kuzhine:

Udhezime

Sot do te mesojme se bashku si te gatuajme makarona spaghetti me argjinare dhe domate the thata, nje pjate e pare shume e mire dhe ideale per te gjithe ata persona qe ndjekin nje diete vegjetariane. Nese nuk keni mundesine te perdorni domate te thata mund ti zevendesoni shume mire me domate te fresketa qershi. Ua keshilloj kete pjate pasi argjinaret jane nje ilaç i vertete per melçine, artritin, kolosterolin dhe per tu dobesuar.

Loading...

makarona-spaghetti-me-argjinare

Makarona me argjinare dhe domate te thata

KOHA E PERGATITJES: 20 min

KOHA E PJEKJES: 20 min

KOHA TOTALE: 40 min

PORCIONE: 4

TIPI I RECETES: Pjate e Pare

PERBERESIT:

  • 400g makarona te tipit spageti
  • 4 argjinare
  • 12 domate te thata
  • 1 thelpi hudher
  • vaj ulliri
  • 100g djath te grire kaçkavall
  • majdanoz te grire
  • piper ose spec djeges
  • kripe

UDHEZIMET:

1. Si fillim pastroni arginaret: prisni majat e gjetheve me nje thike, u hiqni gjethet e jashtme, derisa te arrini tek zemra e arginarit, tek pjesa e bute, i ndani ne mes dhe u eliminoni te gjithe pushin, pasi ajo eshte nje pjese qe organizmi jone nuk mund ta tres.

2. I grini shume imet dhe i vendosni ne nje ene me uje me limon qe te mos nxihen, derisa te jete momenti per ti gatuar.

3. I grini dhe domatet e thata ne rripa shume te holla. Vendosni nje tigan te madh qe nuk ngjit ne zjarr mesatar, hidhni ne te 4-5 luge gjelle vaj ulliri, hudhren e shtypur te cilen do ta skuqni vetem per 2 minuta sa te aromatizoje vajin dhe do ta hiqni.

4. Pasi keni hequr hudhren, shtoni pak spec djeges te grire imet, pastaj shtoni domatet e thata. Hidhni pak uje dhe i lini te kaurdisen ne zjarr shume te ngadalte per 10 minuta.

5. I kulloni argjinaret ne nje kullejse dhe i hidhni tek tigani ku po skuqen domatet e thata, vazhdoni ti skuqni dhe per 10 minuta te tjera, derisa si domatet ashtu edhe argjinaret te jene zbutur.

6. I zjeni makaronat ne uje te valuar me kripe, i kulloni dhe i hidhni tek tigani me sugon e pergatitur. I lini ne zjarr te larte vetem per 1-2 minuta sa te marrin shijen e sugos.

7. I sperkatni me djathin e grire kaçkavall dhe pak majdanoz te fresket te grire imet. I sherbeni menjehere te ngrohta.

Si Te Gatuajme

-Food Blogger- Me pelqen te gatuaj por me shume ti fotografoj dhe shkruaj recetat. Kerkoj receta kudo... ne revista e libra! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te dergoni recetat tuaja.

Pershtypjet e recetes

Nuk ka akoma asnje pershtypje. Perdorni formularin e meposhtem per te shkruar ose vlersuar receten. Kontributi juaj eshte i rendesishem. Faleminderit.

Shkruaj pershtypjen tende