Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
0 0
Sallate frutash ne shporte portokalleje

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Sallate frutash ne shporte portokalleje

Features:
 • Vegan
 • Vegjetarian
Cuisine:

Directions

Share

C’fare emebelsire eshte me e mire se sa sallata e frutave? Per te zevendesuar deshiren tuaj per embelsira po me pak kalori mjafton te pergatisni sallate frutash per mbas dreke ose per mbasdite. Mjafton te zgjidhni frutat e preferuara te stines dhe ne 10 minuta eshte gati.

Loading...

si_te_gatuajme_sallate_fruatash

Sallate frutash ne shporte portokalleje

 • KOHA E PERGATITJES:
 • KOHA E PJEKJES:
 • KOHA TOTALE:
 • PORCIONE: 4
 • VESHTIRESIA: E Lehte
 • TIPI I RECETES: embelsire, dessert

Perberesit:

 • 250gr luleshtrydhe
 • 2 banane
 • 3 kiwi
 • 4 portokalle
 • lengu i 1 portokalleje
 • lengu i 1 limoni
 • 2 molle
 • 2 luge gjelle me sheqer
 • pana spry ne qofte se e deshironi siper

Udhezimet:

 1. Si fillim shtrydhni nje portokalle dhe nje limon dhe e vendosni sukon menjane.
 2. Pasi te keni lare luleshtrydhet me shume kujdes i prisni ne copa te vogla.
 3. Qeroni kiwit, bananet dhe mollet dhe i prisni ne kubik te vegjel.
 4. Hidhni frutat ne nje ene dhe i perzieni se bashku duke shtuar lengun e limonit dhe portokalles dhe ne fund shqerin.
 5. E lini te pushoj per 5-10 min dhe e sherbeni te ftohte ne kupa duke shtuar siper pana spry nese e deshironi.
 6. Ne kete recete kupat jane lekurat e portokalleve te prera ne forme shporte.

Si Te Gatuajme

-Food Blogger- Me pelqen te gatuaj por me shume ti fotografoj dhe shkruaj recetat. Kerkoj receta kudo... ne revista e libra! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te dergoni recetat tuaja.

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Peshk krap ne tigan
next
Torte me kos dhe arre kokosi
previous
Peshk krap ne tigan
next
Torte me kos dhe arre kokosi

Add Your Comment