Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
0 0
Peshk krap ne tigan

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Peshk krap ne tigan

Cuisine:

Directions

Share

Nje recete e shpejte dhe e shijeshme eshte ajo e peshkut ne tigane. Ne 15 min  receta juaj do te jete gati dhe me pak kalori. Kjo pjate eshte ideale per personat qe jane ne diet por edhe per personat qe duan te gatuajne dicka te mire por ne pak kohe. Le te shohim si te pergatisim peshk krap ne tigan.

Loading...

si_te_gatuajme_peshk_krap_ne_tigan_2 domate_qershi_te_tahara

si_te_gatuajme_peshk_krap_ne_tigan

Peshk krap ne tigan

 • KOHA E PERGATITJES:
 • KOHA E PJEKJES:
 • KOHA TOTALE:
 • PORCIONE: 2
 • VESHTIRESIA: E Lehte
 • TIPI I RECETES: Pjate e dyte

Perberesit:

 • 2 peshq krap
 • 50 gr domate qershi te thara (ose te fresketa)
 • vaj ulliri ekstra te virgjer sipas deshires
 • 1 limon
 • kripe sipas deshires

 Udhezimet:

 1. Si fillim pastroni peshkun nga luspat, barku dhe krahet.
 2. E shplani mire ne uje te rrjedheshem dhe me pas e kriposni sipas deshires.
 3. Merni nje tigan qe nuk ngjit, shtoni vajin e ullirit dhe vendosni peshqit menjehere mbas vakjes se vajit. (Vaji i ullirit nuk duhet nzehur shume pasi behet i hidhur)
 4. Shtoni ne tigan domatet qershi te prera ne dysh dhe feta limoni te prere.
 5. Shtoni nje filxhan kafeje me uje dhe pak leng limoni.
 6. Ktheni peshqit nga te dyja anet qe te piqet.
 7. Mos e lini me shume se 15 min ne zjarr pasi peshku i fresket nuk ka shume nevoj per pjekje te gjate.
 8. Sherbeni peshkun me sallate jeshile ose me c’fare te deshironi. Une e sherbeva me lulelaker.

Si Te Gatuajme

-Food Blogger- Me pelqen te gatuaj por me shume ti fotografoj dhe shkruaj recetat. Kerkoj receta kudo... ne revista e libra! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te dergoni recetat tuaja.

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Torte me fruta te fresketa
next
Sallate frutash ne shporte portokalleje
previous
Torte me fruta te fresketa
next
Sallate frutash ne shporte portokalleje

Add Your Comment