Background Image

Embelsira me recel

0 0
Embelsira me recel

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Or you can just copy and share this url

Udhëzime

Shpërnda

Sot kisha ca vazo recel te hapur, nje me manaferra dhe nje me luleshtrydhe, dhe thash me vete pse mos te gatuaj disa embelsira me recel? Nje ide shume e mire eshte nese keni nje pete te gateshme por nese nuk e keni mund ta pergatisni vete. Duhet te keni nje forme per te krijuar disa si shporta qe me pas do ti mbushni me recel.
sitegataujme-embelsira-me-recel

Emblesira me recel

 • Koha e Pergatitjes: 10
 • Koha e Pjekjes: 35
 • Koha Totale: 4
 • Porcione: 30 shporta te vogla
 • Veshtiresia: E Lehte
 • Tipi i Recetes: Embelsire

PERBERESIT:

 • 3 pete te gateshme per embelsira
 • 1 vazo me recel luleshtrydhe
 • 1 vazo me recel manaferre

UDHEZIMET:

 1. Merni petet e gateshme dhe i hapni, me nje forme beni 30 shporta, brumi qe ngelet e lini menjane per te krijuar disa shirita te cilet do ti vendosni siper shportave.
 2. Sistemoni format ne nje tave dhe i vendosni ne furre te piqen ne 180° per rreth 20min.
 3. I nzirrni shportat nga furri ne gjysem te pjekjes dhe shtoni siper recelin. Me nje luge akulloreje formoni topa me recel dhe i vendosni siper shportave.
 4. Vendosni siper recelit shiritat e brumit ne mes dhe i fusni ne furre edhe nje here per ti pjekur per rreth 15 min te tjera.
 5. Sherbeni shportat e mbushura me recel me caj ose me kafe.
(Visited 290 times, 1 visits today)

Laura

Pershendetje, mire se erdhet ne kete faqe web. Shpresoj te keni eksploruar dhe shijuar momentet e mia ne kuzhine nepermjet reportazhit. Kjo faqe eshte per hobby, pasi me pelqen te gatuaj recetat qe kerkoj kudo... ne revista, libra, online! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te me dergoni recetat tuaja. Do ti publikoj ;) Gjithe te mirat

para
Torte me bajame – Torta Delizia
para
Brusketa me spinaq sallam dhe djath
para
Torte me bajame – Torta Delizia
para
Brusketa me spinaq sallam dhe djath

Add Your Comment