Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
0 0
Qofte me mish te grire

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Qofte me mish te grire

Cuisine:

Directions

Share
PROVONI CDO MUAJ KUTINE SURPRIZE ME SHIJE TE NDRYSHME!

Ky artikull do tu mesoj si te gatuani qofte me mish te grire, kjo recete eshte kalabreze (zone e jugut te italise). Qoftet mund ti sherbeni me sallate jeshile ose duke i mbuluar me sugo (salce domate).

Si te gatuajme qofte me mish te grire.
Si te gatuajme qofte me mish te grire.

Qofte me mish te grire

 • Koha e Pergatitjes:
 • Koha e Pjekjes:
 • Koha Totale:
 • Porcione: 5
 • Veshtiresia: E Lehte
 • Tipi i Recetes: Antipaste, Pjate e Dyte

Perberesit:

 • 250 gr mish te grire (gjysma mish derri dhe gjysma mish vici)
 • tule buke te dy panineve
 • nje flixhan kafeje me qumesht
 • 2 veze
 • 90 gr djath kackavall te grire
 • pak majdanoz te fresket
 • kripe dhe piper sipas deshires
 • pak vaj per te skuqur qoftet

Udhezimet:

 1. Si fillim merni tulen e bukes dhe e zbusni me pake qumesht, me pas e shtrydhni dhe e coni ne nje ene plastike.
 2. Merni mishin e grire dhe vezet dhe i shtoni tek ena ku cuat me pare bukuen e regjur. Filoni te perzieni me duar permbajtjen deri sa perberesit te jene bere uniform.
 3. Kur perzierja te jete e njetrajteshme shtoni kripen, piperin, majdanozin dhe ne fund djathin e grire.
 4. Trazoni perseri me duar te gjithe masen e qofteve deri sa perzierja te zbutet.
 5. Lereni masen te pushoj per nja 10 minuta dhe me pas formoni topa te vegjel.
 6. Coni vajin te nzehet mire dhe filloni te skuqni qoftet duke i kthyer ne te gjitha anet.
 7. Qoftet jane gati kur te kene mare nje ngjyre te arte.
 8. I hiqni dhe i vendosni ne nje pjate ku ne fillim keni shtruar kartopeceta qe te thithin vajin e tepert.

Si Te Gatuajme

-Food Blogger- Me pelqen te gatuaj por me shume ti fotografoj dhe shkruaj recetat. Kerkoj receta kudo... ne revista e libra! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te dergoni recetat tuaja.

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Torte me limon
next
Embelsire me shalqi dhe kos
previous
Torte me limon
next
Embelsire me shalqi dhe kos

One Comment Hide Comments

Add Your Comment