Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
0 0
Torte me limon

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Torte me limon

Directions

Share
PROVONI CDO MUAJ KUTINE SURPRIZE ME SHIJE TE NDRYSHME!

Torta e fresket me limon eshte embelsira perfekte e diteve te nxehta te veres. Me poshte do te shohim si te gatuajme torte me limon.

Si te gatuajme torte te ftohte me limon.
Si te gatuajme torte te ftohte me limon.

Torte me limon

 • Koha e Pergatitjes:
 • Koha e Pjekjes:
 • Koha Totale:
 • Porcione: 5
 • Veshtiresia: E Lehte
 • Tipi i Recetes: Embelsira

Perberesit:

 • 350 ml pana
 • 4 te bardha veze
 • 6 te verdha veze
 • 150 gr sheqer
 • lekure e grire e 3 limonave te fresket
 • suko e 5 limonave te fresket

Udhezimet:

 1. Rrihni panan deri sa te formohet nje mase kremoze.
 2. Menjane rrihni te bardhat e vezeve deri sa te behen shkume dhe shtoni dy luge sheqer.
 3. Ne nje ene tjeter rrihni te verdhat e vezeve me sheqerin tjeter te mbetur.
 4. Bashkoni me te verdhat e vezeve te bardhat qe rrahet me pare dhe panan dhe i trazoni avash avash nga poshte larte.
 5. Ne fund shtoni lekuren e grire te limonave dhe sukon dhe e trazoni edhe nje here.
 6. Merni nje ene me forme te lezeteshme dhe hidhni permbajtjen brenda.
 7. Coni torten ne frizer dhe e lini deri sa te ngri, pak a shume duhen 2 ose 3 ore.
 8. Sherbeni torten te zbukuruar me feta limoni te prera.

Si Te Gatuajme

-Food Blogger- Me pelqen te gatuaj por me shume ti fotografoj dhe shkruaj recetat. Kerkoj receta kudo... ne revista e libra! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te dergoni recetat tuaja.

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Trilece
next
Qofte me mish te grire
previous
Trilece
next
Qofte me mish te grire

Add Your Comment