Background Image

Njoki me patate

0 0
Njoki me patate

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Or you can just copy and share this url
Features:
 • Vegjetarian
Kuzhinë:

Udhëzime

Shpërnda

Ne kete recete do te shohim si te gatuajme njoki me patate. Per te pergatitur njoki duhen shume pake perberes dhe mund ti perdorni me sugo te ndryshme sikur te ishin makarona.

si-te-gatuajme-njoki njoki-me-forme

 

 

Njoki me patate

 • KOHA E PERGATITJES:
 • KOHA E PJEKJES:
 • KOHA TOTALE:
 • PORCIONE: 4
 • VESHTIRESIA: E Lehte
 • TIPI I RECETES: Pjate e pare, brumrat

Perberesit:

 • 1 kg patate
 • 300gr miell
 • 1 veze
 • kripe sipas deshires

Udhezimet:

 1. Si fillim lani patatet me gjithe lekure dhe i vini te ziejne.
 2. Kur te kene zier plotesisht i zhvishni nga lekura dhe i grini ne rende.
 3. Merni miellin deh e hidhni ne nje tavoline ne forme piramide dhe beni nje grope ne te cilen shtoni patate e grira, vezen dhe kripen.
 4. Ngjeshni brumin me dore deri sa te formoni nje mase homogjene.
 5. Merni brumin dhe e ndani ne copa dhe me secilen formoni nje formoni cilindra te gjate (me trashesi sa gishti)
 6. I ndani cilindrat me nje thike me mase nga dy cm dhe me pas i kaloni mbi nje pirun qe te marin forme ose i lini si topa te vegjel.
 7. Njokit jane gati per zierje dhe per tu perdorur me sugo sipas deshires.
(Visited 221 times, 1 visits today)

Si Te Gatuajme

-Food Blogger- Me pelqen te gatuaj por me shume ti fotografoj dhe shkruaj recetat. Kerkoj receta kudo... ne revista e libra! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te dergoni recetat tuaja.

para
Supe me oriz dhe veze
para
Njoki me kungull te verdhe dhe djath gorgonzola
para
Supe me oriz dhe veze
para
Njoki me kungull te verdhe dhe djath gorgonzola

Add Your Comment

Receta te reja?Regjistro email-in!

Do te merni nje email sa here do te publikohen recetat e reja.