Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
0 0
Makarona spaghetti me karavidhe

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Makarona spaghetti me karavidhe

Cuisine:

Directions

Share
PROVONI CDO MUAJ KUTINE SURPRIZE ME SHIJE TE NDRYSHME!

Si te gatuajme makarona spaghetti me karavidhe? Kjo eshte nje nga recetat me te mira dhe te shpejta. Kjo recete eshte mediterrane dhe ka origjinen nga Italia. Le te shohim si te gatuajme makaronat spaghetti me karavidhe.

makarona_me_karavidhe_si_te gatuajm

Spaghetti me karavidhe

Koha e Pergatitjes:
Koha e Pjekjes:
Koha Totale:
Porcione: 5
Veshtiresia: E Mesme
Tipi i Recetes: Pjate e pare

Perberesit:

 • 320 g spaghetti
 • 2 karavidhe
 • 200 g domate qershi
 • 30 gr ullinj te zinj
 • 1 qepe e kuqe
 • 4 lugë vaji ulliri
 • 200 ml verë e bardhë
 • 1 karotë
 • 1 kërcell selino
 • 1 qepë të bardhë
 • 1 flete dafine
 • pake kripe
 • pak piper te zi e te kuq

Udhezimet:

 1. Zjehet per 15 min uji me karota, kercelli selinos, qepa e ndare me katersh, fleta e dafines, vere e kripe.
 2. Pas 15 min zjerje shtohen karavidhet e lihen te zjejne per 10 min te tjera. Me pas nxirren e lihen te ftohen ne uje te ftohte e akull. u hiqet tuli qe kan tek bishti e hapet pjesa e poshtme e darve.
 3. Pasi i eshte hequr tuli e rihedhim te lengu e lem te zjeje deri sa te shteroj pothuaj pergjysme, me pas e kullojme dhe e vem menjane se do na duhet per salcen.
 4. Ne nje tigan marrim qepen e kuqe e skuqim ne vaj ulliri i hidhem lengun e sapo kulluar, domatet qershi te ndara me dysh, e i lem te zjejne me pas u shtojme tulin e nxjerre, te prere ne feta, ullinj e borzilok. Zjejme spagetit, i kullojme e i hedhim ne salcen e pergatitur.

Si Te Gatuajme

-Food Blogger- Me pelqen te gatuaj por me shume ti fotografoj dhe shkruaj recetat. Kerkoj receta kudo... ne revista e libra! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te dergoni recetat tuaja.

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Torte me kos
next
Cheesecake
previous
Torte me kos
next
Cheesecake

Add Your Comment