Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
0 0
Torte me kos

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Torte me kos

Cuisine:

Directions

Share
PROVONI CDO MUAJ KUTINE SURPRIZE ME SHIJE TE NDRYSHME!

Si te gatuajme nje torte me kos te thjeshte dhe shume te mire? Mjafton te lexoni kete recete dhe te provoni vete te pergatisni kete embelsire me pake perberes. Le te shohim si te gatuajme torte me kos.

torte_me_kos

Torte me kos

Koha e Pergatitjes:
Koha e Pjekjes:
Koha Totale:
Porcione: 5
Veshtiresia: E Lehte
Tipi i Recetes: Embelsire

Perberesit:

  • 1 filxhan caji kos
  • 3 gota me miell
  • 2 gota sheqer
  • 3 vezë
  • 1 majë luge kripë
  • 1 luge marmalate

Udhezimet:

  1. Në një tas, perzjeni filxhanin e kosit me vezë, shtoni 2 gotat e sheqerit, miellin, vajin dhe kripën.
  2. Hidh perzijerjen ne nje tave te rrumbullakte te veshur letër pergamenë dhe piqem në furrë me 180 gradë për rreth 30 minuta.
  3. Hiqni torten me kos na furri dhe e lini te ftohet, pastaj me furçë e lyeni me recelin e shkrire me pak uje dhe e sperkatni me sheqer pluhur.

Si Te Gatuajme

-Food Blogger- Me pelqen te gatuaj por me shume ti fotografoj dhe shkruaj recetat. Kerkoj receta kudo... ne revista e libra! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te dergoni recetat tuaja.

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Barka dardhe me proshute krudo
next
Makarona spaghetti me karavidhe
previous
Barka dardhe me proshute krudo
next
Makarona spaghetti me karavidhe

Add Your Comment