Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
0 0
Cheesecake

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Cheesecake

Directions

Share
PROVONI CDO MUAJ KUTINE SURPRIZE ME SHIJE TE NDRYSHME!

Ne kete recete do te shohim si te gatuajme cheesecake, torte me djath shume e thjeshte dhe shume e mire. Torta cheesecake me fruta pylli eshte nje nga te preferuarat e mia dhe pergatitet shume fare shpejte. Egzistojne dy versione te gatimit te kesaj torte, versioni me pjekje dhe ai pa pjekje. Personalisht me pelqen versioni i cili piqet keshtu qe le te shohim si te gatuajme cheesecake, ose torte me djathe te pjekur.

si-te-gatuajme-cheesecake-me-fruta-pylli

Cheesecake me fruta pylli e pjekur

Koha e Pergatitjes:
Koha e Pjekjes:
Koha Totale:
Porcione: 5
Veshtiresia: E Lehte
Tipi i Recetes: Embelsira

Perberesit:

  • 250g Biskota Oro Saiwa
  • 150g gjalpe
  • 4 pako djath Philadelphia nga 80g
  • 4 luge sheqer
  • 200ml panna
  • 1 vazo recel me fruta pylli

Udhezimet:

  1. Thermoni biskotat ne pjese shume te vogla, me pas shtoni gjalpin e shkrire dhe e shtroni masen ne nje tave te rrumbullakte.
  2. Ndani te bardhat e vezeve dhe i rrihni deri sa te behen shkume, shtoni panna dhe philadelfia dhe i perzieni se bashku, me pas shtoni te verdhat e vezeve qe i keni rrahur me pare me sheqerin dhe i perziheni avash avash me luge druri.
  3. Hidhni permbajtjen mbi bazen me biskota dhe e niveloni, me pase e coni te piqet ne furre ne 180° per 35 min.
  4. Me pas lini torten te ftohet dhe hidhni siper recelin me fruta pylli dhe e sherbeni.

Si Te Gatuajme

-Food Blogger- Me pelqen te gatuaj por me shume ti fotografoj dhe shkruaj recetat. Kerkoj receta kudo... ne revista e libra! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te dergoni recetat tuaja.

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Makarona spaghetti me karavidhe
next
Portofola buke me mish dhe proshute
previous
Makarona spaghetti me karavidhe
next
Portofola buke me mish dhe proshute

Add Your Comment