Krepa me nutella

Shpernda receten ne kanalin tuaj:

Ose kopjoni lidhjen e meposhteme dhe dorgojani kujt te doni!

Perbersit

Rregullo sipas personave
3 kokrra Veze
100gr Sheqer
300ml Qumesht
200gr Miell
50gr Gjalp
200gr Nutella

Krepa me nutella

Perbersit

Udhezimet

Shpernda

Ne kete recete do te shohim si te gatuajme krepa me nutella, por ju mund ti mbushni krepat edhe me fruta te fresketa ose recel. Krepat janë simbol i kuzhinës franceze, janë një lloj pete e hollë, e rrumbullakte dhe elastike, duhet te piqet në një sipërfaqe të nxehtë, dhe mundt të mbushet me permbajtje të ndryshme, si te ëmbël ashtu dhe te kripur. Brumi është i bërë me vezë, qumësht dhe miell dhe ne versionin e ëmbël shtohet edhe sheqeri në brumë.

loading...

 

Krepa me nutella

Ju mund te sherbeni krepa-t me nutella te dekoruar siper vetem me sheqer pluhur, me fruta te fresketa ose edhe me asgje.

Hapat

1
I kryer

Ne nje ene qelqi rrihni vezet bashke me sheqerin deri sa te krijojne shkume.

2
I kryer

Ne nje ene tjeter hidhni miellin dhe me pas shtoni qumështin pake e nga pake dhe e trazoni deri sa te keni formuar nje mase homogjene.

3
I kryer

Bashkoni te dyja masat qe pergatitet dhe i trazoni deri sa te formoni bazen e krepave.

4
I kryer

Merni tiganin dhe e coni ne zjarr me pak gjalpe ( zgjidhni me kujdes tiganin qe te mos ngjisi).

5
I kryer

Me pas, kur gjalpi te kete shkrire, shtoni nje mase te brumit baze qe pergatitet per krepat dhe e hapni ne te gjithe hapsiren e tiganit. E lini te piqet.

6
I kryer

Mbas nje minuti e ktheni ne anen tjeter edhe e lini te piqet per nje tjeter minute nga ana tjeter.

7
I kryer

Nderkohe qe piqet edhe ana tjeter e petes shtoni siper nutella e hapni ne te gjithe siperfaqen e petes me ndihmen e nje thike apostafat per krepa. E palosni krepen ne dysh kur edhe nga poshte eshte e pjekur dhe formoni nje forme si gjysem ore.

8
I kryer

Palosni edhe nje here peten ne menyre qe te formoni nje forme si cerek ore.

9
I kryer

Sperkateni siper me kakao dhe dekoroni me nutella te shkrire dhe nje xhufke me panna.

Si Te Gatuajme

-Food Blogger- Me pelqen te gatuaj por me shume ti fotografoj dhe shkruaj recetat. Kerkoj receta kudo... ne revista e libra! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te dergoni recetat tuaja.

para
Oriz me Kungull
mbas
Byrek me gjize
para
Oriz me Kungull
mbas
Byrek me gjize

Komento receten