Background Image

Rizoto me selino

0 0
Rizoto me selino

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Or you can just copy and share this url
Features:
 • Vegjetarian
Kuzhinë:

Udhëzime

Shpërnda

Sot do te shohim si te gatuajme rizoto me selino, nje recete vegjetariane dhe shume e shendeteshme. Selinoja i jep orizit nje ngjyre jeshile te bukur dhe pjates nje shije delikate. Per kete recete ju duhet oriz per pilaf si dhe dy dege selino e fresket. Tani mund ta gjeni ne shitje pasi eshte koha ne te cilen eshte gati!

rizoto-me-selino rizoto-si-te-gatuajme

Rizoto me selino

 • KOHA E PERGATITJES: 10 min
 • KOHA E PJEKJES: 25 min
 • KOHA TOTALE: 35 min
 • PORCIONE: 4-6
 • VESHTIRESIA: E Lehte
 • TIPI I RECETES: Pjate e pare

Perberesit:

 • 400g oriz
 • 2 dege selino te fresket
 • 1 luge gjelle gjalp
 • pak kripe

Udhezimet:

 1. Merni nje tenxhere qe nuk ngjit dhe e coni ne zjarr te mesem, shtoni gjalpin dhe prisni sa te shkrij; me pas shtoni orizin dhe e kaurdisni per disa minuta.
 2. Nderkohe qe orizi skuqet dalengadale, merni selinone e pastruar dhe e prisni ne copa te vogla dhe e shtoni ne mixer me gjysem gote uje.
 3. Punoni selinone ne mikser derisa te jete bere leng.
 4. Shtoni tek orizi lengun e selinose si dhe 0,75l uje dhe kripe sipas deshires.
 5. Trazojeni orizin disa here dhe shtoni uje nese eshte akoma i pa zier.
 6. Sherbeni rizoton me selino me pak djath te grire kackavall siper dhe pak piper te zi nese deshironi.
(Visited 519 times, 1 visits today)

Laura

Pershendetje, mire se erdhet ne kete faqe web. Shpresoj te keni eksploruar dhe shijuar momentet e mia ne kuzhine nepermjet reportaxhit. Kjo faqe eshte per hobby, pasi me pelqen te gatuaj recetat qe kerkoj kudo... ne revista, libra, online! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te me dergoni recetat tuaja. Do ti publikoj ;) Gjithe te mirat

para
Krostini me melci
para
Torte e kripur me djath – cheesecake i kripur
para
Krostini me melci
para
Torte e kripur me djath – cheesecake i kripur

Add Your Comment