• Home
  • Krem
  • Krem Katalana – Crema Catalana
Krem Katalana – Crema Catalana

Shpernda ne kanalet e tua social

Or you can just copy and share this url

Perberesit

12 Veze vetem te verdhat e vezeve
1/2 l Qumesht
1/2 l Pana
160 gr Sheqer
80 gr Sheqer kallami sheqer i erret
50 gr Niseshte
1 kokerr Limon
1 dege Vanilie
1 dege Kanell

Te dhena ushqyese

Mbaje shenim

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Krem Katalana – Crema Catalana

Karakteristika:
  • Vegjetarian
Kuzhine:

Perberesit

Udhezime

Krem Katalana eshte nje embelsire tipike spanjolle e gjejme te shkruajtur ne kete menyre: Crema Catalana.  Ka nje shije delikate dhe kremoze ne goje. Siper ka nje shtrese sheqer te karamelizuar i cili eshte pak krokant por jo i forte. Embelsira eshte e ngjashme me krem brulee por differenca qendron tek niseshteja e cila eshte e pranishme ne kete recete.

Loading...

 

Hapat

1
I kryer

Ne nje tenxhere hidhni qumeshtin, panen, degen e vaniljes (ose vanilje pluhur), degen e kanelles (ose kanelle pluhur) dhe e vendosni te ziej.

2
I kryer

Nderkohe rrihni te verdhat e vezeve bashke me niseshten deri sa te formohet nje mase e njetrajteshme dhe pak e dendur.

3
I kryer

Kur qumeshti te kete zier e hiqni nga zjarri dhe e kulloni me anen e nje kullenjese ose me ndhmen e nje pecete pambuku dhe e hidhni ne nje tjeter tenxhere (kjo ben te mundur qe kremi te dali pa kokrriza) shtoni tek tenxherja vezet e rrahura dhe trazoni me rrahesen e vezeve. E vendosni kremin ne zjarr per 15 minuta duke e trazuar me nje luge druri.

4
I kryer

Kur kremi te jete gati e ndani neper kupat ne te cilat do e sherbeni dhe e lini te ftohet ne temperature ambienti. Me pas i trasferoni kupat ne frigorifer per gati 2 ore.

5
I kryer

Para se te sherbeni kremin duhet te beni nje tjeter hap per te kompletuar embelsiren. I nzirrni kupat nga frigorigeri dhe i sprekateni siper me sheqerin e erret dhe karamelizoni siper shqerin duke i futur kupat ne furre ne te cilen keni ndezur vetem rezistencen nga larte dhe superfaqja e emeblsires te jete sa me afer rezistences larte per te bere te mundur sa me shpejte karamelizimin e sheqerit.

6
I kryer

Kremi katalana eshte gati kur sheqeri siper ka shkrire komplet dhe ka marre nje ngjyre te bukur te kuqerremte.

7
I kryer

Sherbeni kupat me krem Katalana pasi te jene ftohur ne temperature ambienti.

Si Te Gatuajme

-Food Blogger- Me pelqen te gatuaj por me shume ti fotografoj dhe shkruaj recetat. Kerkoj receta kudo... ne revista e libra! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te dergoni recetat tuaja.

Pershtypjet e recetes

Nuk ka akoma asnje pershtypje. Perdorni formularin e meposhtem per te shkruar ose vlersuar receten. Kontributi juaj eshte i rendesishem. Faleminderit.