Background Image

Marmalate me dardhe

0 0
Marmalate me dardhe

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Or you can just copy and share this url

Përbërsit

4 Dardhe
4 luge gjelle Sheqer
1/2 gote Uje

Si te gatuajme marmalate me dardhe

Features:
  • Vegjetarian
Kuzhinë:

Përbërsit

Udhëzime

Shpërnda

Ne kete recete do te shohim si te gatuajme marmalate me dardhe. Mund te perdorni cdo lloje frutash, koha e zjerjes do te ndryshoj sipas frutit te zgjedhur. Kete lloj marmalate e perdor per mbushje krostatatsh. Ne kete rast per te bere nje krostate me dardhe dhe cokollate, receten e se ciles e gjeni ketu: Krostata me dardhe dhe cokollate

 

(Visited 264 times, 1 visits today)

Hapat

1
I kryer

Pastroni dardhet nga lekura dhe berthamat. I prisni ne copa te vogla.

2
I kryer

Merni nje tenxhere antiaderente (qe nuk ngjit), hidhni dardhet, ujin dhe e vendosni ne zjarr te mesem.

3
I kryer

I lini te ziejne derisa te zbuten. Me nje mixer qe xhytet i grini dardhet dhe shtoni sheqerin, trazoni dhe e lini te ziej akoma.

4
I kryer

Marmalata eshte gati kur te dendesohet te te jete nje mase e njetrajteshme. E hidhni ne vazo dhe e lini te ftohet ne temperature ambienti. E konservoni ne frigorifer per 3/4 dite ose e perdorni per mbushje embelsirash.

Si Te Gatuajme

-Food Blogger- Me pelqen te gatuaj por me shume ti fotografoj dhe shkruaj recetat. Kerkoj receta kudo... ne revista e libra! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te dergoni recetat tuaja.

para
Bakllava me pete te gatshme
para
Tave me spinaq
para
Bakllava me pete te gatshme
para
Tave me spinaq
Receta te reja?Regjistro email-in!

Do te merni nje email sa here do te publikohen recetat e reja.