Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
0 0
Lulelaker ne furre

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Lulelaker ne furre

Directions

Share
PROVONI CDO MUAJ KUTINE SURPRIZE ME SHIJE TE NDRYSHME!

Tava me lulelaker ne furre perdoret si antipaste por edhe si pjate e dyte duke e shoqeruar me mish. Eshte shume e shishme dhe e thjeshte per tu pergatitur.

si_te_gatuajme_lulelaker_ne_furre

Lulelaker ne furre

 • KOHA E PERGATITJES:
 • KOHA E PJEKJES:
 • KOHA TOTALE:
 • PORCIONE: 4
 • VESHTIRESIA: E Lehte
 • TIPI I RECETES: Antipaste

Perberesit:

 • 1 lulelaker
 • 90 gr djath kackavall te grire
 • 3 luge gjelle me buke te grire
 • 100 gr proshute
 • 200 gr beshamel
 • pake gjalpe
 • pake kripe
 • pake piper

Udhezimet:

 1. Lani lulelakren dhe e ndani ne pjese te vogla.
 2. Ne nje tenxhere coni ujin me kripe te zjeje, me pas hidhni copat e lulelakres.
 3. Hiqni lulelakren akoma te pa zier mire pasi pjekja do vazhdoj ne furre dhe e kulloni (pake a shume e lini te ziej per 10 min).
 4. Merni nje tave e lyeni me gjalpe dhe e sperkateni me buke te grire, merni copat e lulelakres dhe i sistemoni ne tave.
 5. Shtoni copat e proshutes dhe me pas e mbuloni me beshamel.
 6. Sperkateni siper me djathin e grire dhe ne fund shtoni edhe pake buke te grire.
 7. cavolfioreAggiungente il prosciutto cotto, ricopritelo con la besciamella e spolverate di parmigiano grattugiato e pangrattato.
 8. Coni taven ne furre dhe e lini per 20 min ne 180°C.
 9. Tava me lulelaker ne furre eshte gati kur te kete mare siper ngjyre te kuqerremte.
 10. Shoqeroni pjaten me mish.

Si Te Gatuajme

-Food Blogger- Me pelqen te gatuaj por me shume ti fotografoj dhe shkruaj recetat. Kerkoj receta kudo... ne revista e libra! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te dergoni recetat tuaja.

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Petulla toskane
next
Peshk ne furre me patate
previous
Petulla toskane
next
Peshk ne furre me patate

Add Your Comment