Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
0 0
Kunguj ne furre

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Kunguj ne furre

Directions

Share
PROVONI CDO MUAJ KUTINE SURPRIZE ME SHIJE TE NDRYSHME!

Nje antipaste ose nje shoqerues per mishin ose peshkun jane kungujt ne furre, kjo eshte nje recete me pake kalori dhe endyra, nje pergatitje ideale per ke do te dobesohet, eshte vegjetarjan ose eshte ne diete.

Si te gatuajm kunguj ne furre.
Si te gatuajm kunguj ne furre.

Kunguj ne furre

 • KOHA E PERGATITJES:
 • KOHA E PJEKJES:
 • KOHA TOTALE:
 • PORCIONE: 4
 • VESHTIRESIA: E Lehte
 • TIPI I RECETES: Antipasta

Perberesit:

 • 3 kunguj jeshil
 • 5 luge buke e grire
 • pak kripe
 • pak vaj ulliri extra te virgjer
 • pak majdanoz te fresket

Udhezimet:

 1. Lani kungujt dhe i prisni ne fije te holla.
 2. Merni nje tave dhe vendosni leter furri (ne qofte se nuk keni e lyeni me pake vaj).
 3. Rreshtoni kungujt ne tave duke patur kujdes te mos i coni njeri mbi tjetrin. I kriposni dhe i sperkateni me buke te grire dhe ne fund me vaj ulliri.
 4. I coni ne furre ne 180° dhe i piqni per gjysem ore.
 5. I sherbeni me majdanoz te fresket siper.

Si Te Gatuajme

-Food Blogger- Me pelqen te gatuaj por me shume ti fotografoj dhe shkruaj recetat. Kerkoj receta kudo... ne revista e libra! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te dergoni recetat tuaja.

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Embelsire me kumbulla te kuqe (Crumble)
next
Sultjash
previous
Embelsire me kumbulla te kuqe (Crumble)
next
Sultjash

Add Your Comment