Background Image
  • Home
  • Tave
  • Tave me patate lulelaker domate dhe salcice

Tave me patate lulelaker domate dhe salcice
Si te gatuajme tave me patate

0 0
Tave me patate lulelaker domate dhe salcice

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Or you can just copy and share this url

Përbërsit

Modifiko porcionet
1kg Patate
1 tufe Lulelaker
1 kokerr Qepe e bardhe
200gr Domate qershi
400gr Salcice
2 luge Vaj ulliri
1 maje luge Rigon
1 maje luge Kripe

Si te gatuajme tave me patate

Kuzhinë:

Përbërsit

Udhëzime

Shpërnda

Ne kete recete do te shohim si te gatuajme tave me patate, lulelaker, domate dhe salcice. Receta eshte shume e thjeshte dhe me pak kalori, mund ta pergatisni shpjete dhe te prisni pjekjen

(Visited 449 times, 1 visits today)

Hapat

1
I kryer

Si fillim qeroni patatet dhe qepen. I shplani dhe me pas i prisni. Patatet i prisni ne copa te crregullta kurse qepen e prisni imet. Vendosni nje tenxhere me uje te ziej e rreguloni me kripe.

2
I kryer

Lani lulelakren dhe shkepusni deget e vogla nga njera tjetra dhe i lini ashtu sic jane ne tufa te vogla. I hidhni copat e lulelakres tek uji qe sapo ka marre val bashke me patatet per gati 10 minuta.

3
I kryer

Merni nje tigan, shtoni vajin dhe me pas shtoni qepen. Kaurdisni qepen dhe me pas shtoni patatet dhe lulelakren qe sapo e keni kulluar.

4
I kryer

Kaurdisni te gjitha per dy tre minuta se bashku duke trazuar. Rregulloni serisht me pak fare kripe.

5
I kryer

Merni nje tave e lyeni me vaj dhe me pas shtoni patatet dhe lulelakren e kaurdisur me pare.

6
I kryer

Lani domatet e vogla (qershi) dhe i prisni ne dy tre cope dhe i shtoni tek tava.

7
I kryer

Merni salcicet, u hiqni lekuren dhe i coptoni me duar ne forma te crregullta. I shtoni tek tava.

8
I kryer

Trazoni perbersit ne tave mire me njeri tjetrin. Ne fund sperkateni taven me rigon dhe e vendosni ne furre.

9
I kryer

Piqni taven me patate per gati 50min ne 180 grade. E sherbeni te vaket.

10
I kryer

Si Te Gatuajme

-Food Blogger- Me pelqen te gatuaj por me shume ti fotografoj dhe shkruaj recetat. Kerkoj receta kudo... ne revista e libra! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te dergoni recetat tuaja.

para
Krem cokollate Ganache
para
Gateau me patate
para
Krem cokollate Ganache
para
Gateau me patate
Receta te reja?Regjistro email-in!

Do te merni nje email sa here do te publikohen recetat e reja.