Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
0 0
Sultjash me cokollate

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Sultjash me cokollate

Directions

Share
PROVONI CDO MUAJ KUTINE SURPRIZE ME SHIJE TE NDRYSHME!

Kjo recete eshte nje varjant i recetes se sultjashit. Kisha nja dy cokollata ne shtepi dhe nje kile qumesht dhe po mendohesha c’fare te gatuaja. Thash hajde se po provoj te gatuaj sultjash me cokollate.

si_te_gatuajme_sultjash_me_cokollate_1 si_te_gatuajme_sultjash_me_cokollate_2

si_te_gatuajme_sultjash_me_cokollate

 Sultjash me cokollate

 • KOHA E PERGATITJES:
 • KOHA E PJEKJES:
 • KOHA TOTALE:
 • PORCIONE: 4
 • VESHTIRESIA: E Lehte
 • TIPI I RECETES: E lehte

Perberesit:

 • 200gr oriz
 • 100gr sheqer
 • 1l qumesht
 • nje filxhan caji me uje
 • pak kanelle pluhur
 • dy cokollata

Udhezimet:

 1. Si fillim merni orizin dhe e coni te ziej me ujin deri sa te kete avulluar plotesisht.
 2. Merni quemshtin dhe hiqni menjane nje filxhan caji pasi do duhet me vone.
 3. Shtoni reston e qumeshtit tek orizi dhe perziheni me nje luge druri here pas here per 30min deri sa te arrij te behet si nje mase e bute dhe kremoze.
 4. Ne fund shtoni shqerin dhe e lini te ziej per 5 minuta te tjera.
 5. Nderkohe qe sultjashi zjen merni filxhanin me qumesht dhe e coni te ziej ne flake te mesme, kur qumeshti te filloj te ziej ulni flaken dhe shtoni cokollaten e bere copa te vogla dhe e perzieni gjithmone.
 6. Kur cokollata te kete shkrire shtojeni ne fund te kupave dhe me pas shtoni
 7. sultjashin.
 8. Ne fund sperkateni kupat me sultjash me kanelle pluhur.
 9. Rezultati do te jete i shkeqyer.

Si Te Gatuajme

-Food Blogger- Me pelqen te gatuaj por me shume ti fotografoj dhe shkruaj recetat. Kerkoj receta kudo... ne revista e libra! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te dergoni recetat tuaja.

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Sardele ne tigan
next
Si te gatuajme hasude
previous
Sardele ne tigan
next
Si te gatuajme hasude

Add Your Comment