Background Image

Brusketa me salcice dhe djath stracchino

0 0
Brusketa me salcice dhe djath stracchino

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Or you can just copy and share this url
Kuzhinë:

Udhëzime

Shpërnda

Ne kete recete do te shohim si te gatuajme krostini me djath strakino dhe salcice, nje antipast shume i thjeshte per tu pergatitur ne çdo moment dhe ne çdo stine te vitit. Ju nevojiten thjesht feta buke, djath strakino dhe salcice te fresketa me mish derri.

djath-strakino-si-te-gatujame salcice-derri

krostini-me-salcice-dhe-djath-strakino

krostini me salcice dhe djath strakino

 • KOHA E PERGATITJES:
 • KOHA E PJEKJES:
 • KOHA TOTALE:
 • PORCIONE: 4-6
 • VESHTIRESIA: E Lehte
 • TIPI I RECETES: Antipaste

Perberesit:

 • 250g djath strakino
 • 4 salcice me mish derri
 • 2 buke te gjata (baguette)

Udhezimet:

 1. Ne nje tas perzjeni mire djathin strakino me salcicet, te cilat i keni thermuar me pare me nje pirun.
 2. E prisni buken ne feta jo shume te holla dhe filloni ti lyeni per perzjerjen e pergatitur.
 3. Nxehni furren ne 180°C.
 4. I vendosni krostinit ne nje tepsi te madhe te mbuluar me leter furri dhe i piqni krostinit ne furre per rreth 10-15 minuta.
 5. I hiqni nga furri dhe i sherbeni te ngrohte.
(Visited 157 times, 1 visits today)

Si Te Gatuajme

-Food Blogger- Me pelqen te gatuaj por me shume ti fotografoj dhe shkruaj recetat. Kerkoj receta kudo... ne revista e libra! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te dergoni recetat tuaja.

para
Antipasto me wurstel
para
Makarona me pana dhe kerpudha
para
Antipasto me wurstel
para
Makarona me pana dhe kerpudha

Add Your Comment