Background Image

Brusketa me salcice dhe djath stracchino

0 0
Brusketa me salcice dhe djath stracchino

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Or you can just copy and share this url
Kuzhinë:

Udhëzime

Shpërnda

Ne kete recete do te shohim si te gatuajme krostini me djath strakino dhe salcice, nje antipast shume i thjeshte per tu pergatitur ne çdo moment dhe ne çdo stine te vitit. Ju nevojiten thjesht feta buke, djath strakino dhe salcice te fresketa me mish derri.

djath-strakino-si-te-gatujame salcice-derri

krostini-me-salcice-dhe-djath-strakino

krostini me salcice dhe djath strakino

 • KOHA E PERGATITJES:
 • KOHA E PJEKJES:
 • KOHA TOTALE:
 • PORCIONE: 4-6
 • VESHTIRESIA: E Lehte
 • TIPI I RECETES: Antipaste

Perberesit:

 • 250g djath strakino
 • 4 salcice me mish derri
 • 2 buke te gjata (baguette)

Udhezimet:

 1. Ne nje tas perzjeni mire djathin strakino me salcicet, te cilat i keni thermuar me pare me nje pirun.
 2. E prisni buken ne feta jo shume te holla dhe filloni ti lyeni per perzjerjen e pergatitur.
 3. Nxehni furren ne 180°C.
 4. I vendosni krostinit ne nje tepsi te madhe te mbuluar me leter furri dhe i piqni krostinit ne furre per rreth 10-15 minuta.
 5. I hiqni nga furri dhe i sherbeni te ngrohte.
(Visited 228 times, 1 visits today)

Laura

Pershendetje, mire se erdhet ne kete faqe web. Shpresoj te keni eksploruar dhe shijuar momentet e mia ne kuzhine nepermjet reportaxhit. Kjo faqe eshte per hobby, pasi me pelqen te gatuaj recetat qe kerkoj kudo... ne revista, libra, online! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te me dergoni recetat tuaja. Do ti publikoj ;) Gjithe te mirat

para
Antipasto me wurstel
para
Makarona me pana dhe kerpudha
para
Antipasto me wurstel
para
Makarona me pana dhe kerpudha

Add Your Comment