Background Image

Brusketa me salce domate dhe fasule

0 0
Brusketa me salce domate dhe fasule

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Or you can just copy and share this url
Features:
 • Vegan
 • Vegjetarian
Kuzhinë:

Udhëzime

Shpërnda

Ne kete recete do te shohim si te gatuajme bruschetta me salce domate dhe fasule, ky eshte nje variant i bruschettave me salce doamte dhe djath mocarel. Mund te perdorni fasulet e gateshe qe shiten ne vazo te cilat mudnb ti kulloni dhe ti ngrohni me vaj ulliri.

si-te-gatuajme-bruschetta-me-fasule

Brusketa me slace domate dhe fasule

 • KOHA E PERGATITJES:
 • KOHA E PJEKJES:
 • KOHA TOTALE:
 • PORCIONE: 4
 • VESHTIRESIA: E Lehte
 • TIPI I RECETES: Antipaste

Perberesit:

 • 250g salce domate
 • 100g fasule te gateshme ose te zjera ne shtepi
 • 8 feta buke
 • 2 thelpinj hudher
 • 4 luge vaj ulliri
 • kripe
 • borzilok i fresket per dekor

Udhezimet:

 1. Si fillim marim nje tigan dhe pergatisim salcen e domates duke hedhur vajin e ullirit dhe hudhrat e pastruara dhe te shtypura pak.
 2. Kur hudhra te jete skuqur e heqim dhe shtojme salcen e domates.
 3. Shtojme kirpen sipas deshires tek salca dhe e lem te zjej per gati 20min ne zjarr te ngadaleshem.
 4. Nderkohe prisni fetat e bukes dhe pergatisni fasulet me vaj ulliri dhe pak kripe.
 5. Merni fetat e bukes dhe hidhni pak salce domateje, fasulet siper dhe nje gjethe borzilok
(Visited 99 times, 1 visits today)

Si Te Gatuajme

-Food Blogger- Me pelqen te gatuaj por me shume ti fotografoj dhe shkruaj recetat. Kerkoj receta kudo... ne revista e libra! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te dergoni recetat tuaja.

para
Brusketa me salce domate dhe mocarel
para
Torte me molle dhe rrush te thate
para
Brusketa me salce domate dhe mocarel
para
Torte me molle dhe rrush te thate

Add Your Comment