Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
0 0
Kerpudha ne Tigan me majdanoz

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Kerpudha ne Tigan me majdanoz

Features:
 • Vegan
 • Vegjetarian
Cuisine:

Directions

Share
PROVONI CDO MUAJ KUTINE SURPRIZE ME SHIJE TE NDRYSHME!

Kjo recete do shohim si te gatuajme kerpudha ne tigan te sperkatura siper me majdanoz. Kerpudhat mund ti perdorni si antipaste, mund ti coni mbi feta buke si brusketa ose te shtoni pana dhe ti perdorni si salce per makaronat (Shikoni receten ketu: makarona me kerpudha dhe pana). Mund ti per dorni gjithashu si ganityre per te shoqeruar nje pjate me mish ose berzolla.

Si te gatuajme kerpudha ne tigan.
Si te gatuajme kerpudha ne tigan.

Kerpudha ne tigan

 • Koha e Pergatitjes:
 • Koha e Pjekjes:
 • Koha Totale:
 • Porcione: 4
 • Veshtiresia: E Lehte
 • Tipi i Recetes: Antipaste

Perberesit:

 • Kerpudha champignon 500g
 • Pak vaj ulliri
 • Majdanoz te fresket
 • Pak piper te zi

Udhezimet:

 1. Merni kerpudhat dhe i lani ne uje te bollshem dhe me pase i prisni ne pjese te vogela.
 2. Merni tiganin dhe hidhni vaj ullri dhe e lini te ngrohet pake, shtoni kerpudhat dhe i lini ne flake te ulet.
 3. Nuk duhet te shtoni uje, pasi kerpudhat leshojne vete uje dhe gatuhen ne ujin e tyre.
 4. I trazoni here pas here; kur kerpudhat te kene humbur vellimin dhe te kene mare ngjyre te erret jane gati, shtoni pak kripe dhe majadanozin e grire.
 5. Receta eshte gati, mjafton te vendosni ne pjate si ti sherbeni te ngrohta.

Si Te Gatuajme

-Food Blogger- Me pelqen te gatuaj por me shume ti fotografoj dhe shkruaj recetat. Kerkoj receta kudo... ne revista e libra! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te dergoni recetat tuaja.

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Makarona me fruta deti
next
Tave Kosi me mish qengji
previous
Makarona me fruta deti
next
Tave Kosi me mish qengji

2 Comments Hide Comments

Add Your Comment