Background Image

Shishqebap me mish dhe perime

0 0
Shishqebap me mish dhe perime

Shpërndaje në rrjetet sociale:

Or you can just copy and share this url
Kuzhinë:

Udhëzime

Shpërnda

Ne ditet e veres ideale eshte nje barbecue ne nje vend te hapur, mes familjaresh dhe miqsh. Ne kete recete do te shohim si te gatuajme shishqebap me mish dhe perime, shume i thjeshte dhe i shijshem. U duehet te keni nje zgare por edhe nese nuk e keni mund te perdorni nje gril dhe ta vendosni ne zjarrin e sobes. 

shishqebap-me-perime

Shishqebap me mish dhe perime

 • KOHA E PERGATITJES:
 • KOHA E PJEKJES:
 • KOHA TOTALE:
 • PORCIONE: 4-6
 • VESHTIRESIA: E Lehte
 • TIPI I RECETES: Antipaste, Pajte e dyte

Perberesit:

 • 500g mish te prere ne kubike ( mish viçi, derri, pule, salçiçe)
 • 1 qepe
 • 2 domate te kuqe, te forta
 • 2 speca, jeshile dhe te verdhe
 • 2 patate te mesme
 • vaj ulliri
 • kripe dhe piper

Udhezimet:

 1. I pastroni, i lani mire perimet dhe i prisni ne kubike. Merrni disa shkopinj te gjate per shishqebap dhe filloni te radhisni me radhe copat e mishit, specat, qepen, domatet dhe patatet derisa te mbarojne te gjithe perberesit.
 2. Ne nje tas te vogel pergatisni nje perzjerje me vaj, kripe dhe piper.
 3. I lyeni te gjithe shishqebapet me kete perzjerje dhe i piqni ne griljen e nxhehur me pare per rreth 10 minuta nga te dyja anet.
 4. I sherbeni menjehere.
(Visited 1 380 times, 1 visits today)

Laura

Pershendetje, mire se erdhet ne kete faqe web. Shpresoj te keni eksploruar dhe shijuar momentet e mia ne kuzhine nepermjet reportazhit. Kjo faqe eshte per hobby, pasi me pelqen te gatuaj recetat qe kerkoj kudo... ne revista, libra, online! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te me dergoni recetat tuaja. Do ti publikoj ;) Gjithe te mirat

para
Sallate me peshk dhe patate
para
Torte te ftohte me cokollate dhe kafe
para
Sallate me peshk dhe patate
para
Torte te ftohte me cokollate dhe kafe

Add Your Comment