Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
0 0
Pule ne Furre

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Pule ne Furre

Cuisine:

Directions

Share
PROVONI CDO MUAJ KUTINE SURPRIZE ME SHIJE TE NDRYSHME!

Kjo recete eshte e keshilluar kur jeni ne diete por keni shume deshire te hani dicka te shishme dhe me pake kalori. Le te shohim si te gatuajme pule ne furre.

si_te_gatujame_pule_ne_furre

Pule ne furre

 • Koha e Pergatitjes:
 • Koha e Pjekjes:
 • Koha Totale:
 • Porcione: 5
 • Veshtiresia: E Lehte
 • Tipi i Recetes: Pjate e Dyte

Perberesit:

 • 1 pule
 • 2 limona
 • 4 thelpinj hudhra
 • 125 ml leng
 • 125 ml vere te bardhe
 • kripe e trashe sipas deshires
 • pieper sipas deshires

Udhezimet:

 1. Për të përgatitur nje pulen ne furre te pjekur dhe me lëng nga brenda, gjëja e parë që ju duhet të beni eshte te ngrohni paraprakisht furrën në 180°, lani dhe thani pulën dhe i digjni qimet ne flakën e sobës.
 2. Vendos 1 limon te prerë në 4 pjese dhe me gjithe lekure brenda barkut te pules dhe e coni ne një tave pjekje, me nje sasi te vogël kripe dhe piper sperkateni pulen brenda barkut dhe nga jashtë.
 3. Shto lengun dhe verën dhe mbulojeni me nje fletë alumini dhe e piqni ne furre në 180 ° C për rreth 1 orë e gjysmë.
 4. Pas pjekjes, hiqni letren e aluminit dhe shtoni temepraturen e furrit deri në 220 ° C dhe vazhdoni piekjen për rreth tridhjetë minuta deri sa lekura e pules te mari ngjyre te arte.

Si Te Gatuajme

-Food Blogger- Me pelqen te gatuaj por me shume ti fotografoj dhe shkruaj recetat. Kerkoj receta kudo... ne revista e libra! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te dergoni recetat tuaja.

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Tiramisu
next
Makarona me fruta deti
previous
Tiramisu
next
Makarona me fruta deti

Add Your Comment