Si te pergatisim vaj pikant

Shpernda ne kanalet e tua social

Or you can just copy and share this url

Mbaje shenim

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Si te pergatisim vaj pikant

Udhezime

Ne kete artikull do te shohim si te pergatisim vaj pikant ne shtepi. Per te pergatitur ne kuzhinen tuaj vaj pikant mjafton te keni dy perberesit e rendesishem: vajin dhe speca djeges te kuq. Verponi ne kete menyre per te pergatitur vajin pikant:

Loading...

Si te pergatisim Vaj Pikant

vaj-pikant

  1. Si fillim merni specat djeges i lani i thani me nje rrobe dhe i prisni ne feta duke formuar unaza.Me pas merni nje vazo qelqi dhe coni specat e prera, hidhni uthull deri sa ti mbuloni dhe coni nje peshe siper qe specat te rrine te zhytur ne uthull.
  2. Lini specat ne uthull per 24 ore i nzirrni dhe i coni ne nje rrobe deri sa te thahen mire.
  3. Merni shishen e vajit dhe hidhni specat (shishja duhet te jete plote me vaj ne menyre qe te kete sa me pake ajer brenda)
  4. Vaji do jete gati per tre muaj. Sa me shume speca hidhni aq me shume pikant do te jete vaji.

Si Te Gatuajme

-Food Blogger- Me pelqen te gatuaj por me shume ti fotografoj dhe shkruaj recetat. Kerkoj receta kudo... ne revista e libra! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te dergoni recetat tuaja.

Pershtypjet e recetes

Nuk ka akoma asnje pershtypje. Perdorni formularin e meposhtem per te shkruar ose vlersuar receten. Kontributi juaj eshte i rendesishem. Faleminderit.

2 Komente Hide Comments

loading...

Shkruaj pershtypjen tende