Shendetlie me arra dhe mjalte

Shpernda ne kanalet e tua social

Or you can just copy and share this url

Perberesit

Per Shendetlie
3 gota Miell Miell i tipit 00
2 filxhan kafeje Gjalp Gjalpi duhet te jete i shkrire
2 filxhan kafeje Mjalte
2 filxhan kafeje Arra arrat duhet te jene te grira
4 kokrra (3 te plota + 1 e verdhe) Veze
1 gote uji Sheqer
1 maje luge kafeje Sode buke
1 maje luge kafeje Fryres per embelsira
Per Sherbetin
2 gota e gjysem Uje
Lekure e gire Limon
Pak fare Kanell

Mbaje shenim

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Shendetlie me arra dhe mjalte

Embelsire tradizionale me arra dhe mjalte

Kuzhine:

Perberesit

  • Per Shendetlie

  • Per Sherbetin

Udhezime

Kjo eshte receta per shendetlie me arra dhe mjalte, receta klasike e embelsires me te preferuar per ditet e festave, per ditelindje ose edhe thjesht edhe per te djelen. Karakteristika e kesaj emebelsire eshte aroma e cila krijohet nga kombinimi i mjaltit me perbersit e tjere. Me siguri nuk eshte nje recete dietetike ose e lehte. Por ska rendesi pasi jo cdo dite duhet te jeni ne diete. 

Loading...

Shendetlie me arra dhe mjalte

 

Hapat

1
I kryer

Merrni nje tas te madh dhe hidhni 3 vezet, shtoni sheqerin dhe i trazoni mire me nje luge druri. Me pas shtoni dy luge uje tek vezet dhe trazoni serisht.

2
I kryer

Shtoni tek tasi gjalpin e shkrire pak me pare ( duhet te kete pak e shume pamjen e vajit, jo te jete i ngrire), shtoni mjaltin dhe pastaj arrat e grira.

3
I kryer

Ne nje tas tjeter sitni miellin qe te mos kete kokrriza, hidhni ne te soden dhe fryresin e embelsirave dhe i trazoni.

4
I kryer

Shtoni masen qe pergatitet me pare me veze dhe mjalt avash e avash tek mielli duke trazuar nga poshte larte deri sa te mbaroni komplet masen. Sapo keni pergatiutur masene e shendetlies.

5
I kryer

Merni nje tave te rrumbullakte dhe e lyeni siperfaqen me gjalpe dhe me pas sperkateni me miell (kjo gje ben te mundur qe tava te behet antiaderent dhe shendelia mos te ngjitet).

6
I kryer

Shtoni masen e shendelies me arra dhe mjalte ne tepsi. E lyeni siperfaqen e shendetlies me te verdhen e vezes, ne menyre qe kur te piqet te mare nje ngjyre te bukur kafe te embel.

7
I kryer

Nxehni furrrin ne 180°C dhe e piqni shendetlien per rreth 30-35 minuta, ose derisa te kete mare nje ngjyre te bukur kafe. Nese doni te dini qe shendetlia eshte pjekur apo jo, fusni nje kruajtese dhembesh ne mes, dhe nese ajo del e thate, do te thote qe eshte pjekur.

8
I kryer

Nderkohe qe shendetlia piqet, pergatisni sherbetin: hidhni sheqerin dhe ujin ne nje tenxhere, ne momentin qe fillon te mare vale, i hidhni lekuren e limonit dhe pak kanelle nese deshironi, dhe e lini sherbetin te zjeje vetem 10 minuta nga momenti i vales.

9
I kryer

Kur shendetlia te jete pjekur, e lini te ftohet ne tepsi (mos e hiqni nga tepsia, pasi do ta sherbetosni). Kur te jete ftohur e prisni ne rombe te vegjel dhe i hidhni sherbetin pak fare te vaket.

10
I kryer

E lini te regjet rreth 2-3 ore para se ta sherbeni ne tavoline. Mund te dekoroni piaten me shendetlieduke vendosur nje pirun anash dhe te sperkatni siper pirunit me kakao (si ne figure)

Si Te Gatuajme

-Food Blogger- Me pelqen te gatuaj por me shume ti fotografoj dhe shkruaj recetat. Kerkoj receta kudo... ne revista e libra! I provoj i ndryshoj dhe me pas i shkruaj ne kete faqe web! Nese edhe ju keni kete pasjon mund te regjistroheni dhe te dergoni recetat tuaja.

Pershtypjet e recetes

Nuk ka akoma asnje pershtypje. Perdorni formularin e meposhtem per te shkruar ose vlersuar receten. Kontributi juaj eshte i rendesishem. Faleminderit.

Shkruaj pershtypjen tende